Home Teknoloji Haberleri Google Yeni Bir Şirket Satın Aldı!

Google Yeni Bir Şirket Satın Aldı!

0

Google, daha kaliteli mobil uygulamalar geliştirebilmek için yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

201507221558206699

Arama devi Google, daha iyi mobil uygulamalar geliştirebilmek adına uygulama prototipleme hizmeti sunan Pixate firmasını satın aldı. Anlaşma şartları açıklanmazken, Pixate’in Google tasarım ekibine katılacağı bildirildi.

Pixate, mobil gelişticilere yardımcı olarak uygulamaların tasarım ve prototipleri için kullanabilecekleri araç paketleri sunuyor. Şirket Amazon, Apple, Facebook ve Google gibi şirketlerde görev alan binlerce mobil tasarımcının kendi hizmetlerini kullandığını söyledi.

Google bu satın almayla birlikte iOS, Android ve diğer platformlardaki uygulama geliştirme sürecini iyileştirmeyi ve hizmet portföyünü genişletmeyi hedefliyor.

Resmi web sitesinden açıklama yapan Pixate CEO’su Paul Colton, Google’ın tasarım ekibine katılmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, misyonlarının daha da genişlediğini söyledi. Colton ayrıca, Pixate Studio uygulamasının artık ücretsiz olarak sunulacağını, bulut hizmet maliyetinde de önemli ölçüde indirim yaptıklarını açıkladı.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir