Home Oyun Google, YouTube üzerinde AdBlock’un engelleyemediği reklamlar yayımlamaya başladı!
0

Google, YouTube üzerinde AdBlock’un engelleyemediği reklamlar yayımlamaya başladı!

0

Siteler üzerindeki tüm reklamları devre dışı bırakabilen AdBlock ve türevleri uzantıları eminim herkes biliyordur. Özellikle sıkça YouTube kullanan insanların kullandığı AdBlock ve türevi uzantılar artık YouTube üzerinde etkisini kaybetmeye başlıyor. Çünkü Google, YouTube üzerinde AdBlock’un engelleyemediği reklamlar yayımlamaya başladı.

youtube_adblock_fail-590x468

Twitter ve Facebook üzerinden birçok AdBlock kullanıcısının söylediklerine göre YouTube’da AdBlock’un engelleyemediği, 3 dakikaya kadar uzayabilen reklamlar çıkmaya başladı. Ayrıca karşımıza çıkartılan bu reklamlarda, 5 veya 10 saniye sonra belirebilen reklamı geçme butonu da bulunmuyor. Yani Google’ın önünüze koyduğu 3 dakikalık reklamı sonuna kadar izlemeniz gerekiyor gibi görünüyor.

Google tarafından bu konuda bir açıklama gelmese de, yapılan hareket aslında oldukça mantıklı. Çünkü YouTube’da genel olarak reklamlardan para kazanılıyor. Bu konuda Google’ın böyle bir adım atması gayet doğal görünüyor. Tabii geçilemeyen 3 dakikalık reklamlar da Google amcanın sinirini gösteriyor sanırım. Peki, AdBlock böyle bir adıma tepkisiz mi kalacak? Biz pek sanmıyoruz. AdBlock yakında bu reklamları da bizlere göstermeyecek bir güncelleme yayımlayacaktır.

-LeaderGamer’den alıntıdır.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir