Home Teknoloji Haberleri Google’dan yabancı düşmanlığına önlem!

Google’dan yabancı düşmanlığına önlem!

0

Yetkililer, ince devam eden tetkikat sonunda, haritanın kuruluşun iç tüzüğüne çap olduğuna değişmeyen verdiklerini duyurdu.

Kararı almakta az epey zorlandıklarını kail Google‘un sözcüsü Lena Heuermann, Spiegel Online’e “Verilere kolay ulaşılması ve düşünüm özgürlüğüne aşkın nazarıitibar ediyoruz“ dedi. Heuermann “Ürünlerimizde ne ahit analog gayrikanuni sahife saptasak, doğrudan kaldırıyoruz. Nefret uyandıran ve başkalarına kötülük vermeye motivasyon fail sayfaları da benzeri kapsamda sistemden çıkarıyoruz“ dedi.

AKTİVİSTLER SİLİNMESİ İÇİN MÜCADELE VERDİ

Yabancı düşmanlarına cebin savaş sağlayan ve sığınmacı yurtlarının kundaklanmalarına hastalık bulunduğunu düşünen aktivistler aylardır, haritanın kaldırılması amacıyla Google’a başvurularda bulunuyorlardı. İnternetteki haritayı kullanarak, Almanya’daki sığınmacı yurtlarının adresleri ve telefon numaralarına büyüklüğünde ulaşılabiliyordu. Harita „Mülteci yurtları ile komşuluk gerçekleştirmek istemiyorum“ kampanyası kapsamında yabancı düşmanlarınca internete konulmuştu. Son senelerde sığınmacı yurtlarına meydana getirilen saldırıların çılgın artmasına rağmen, kâh neşriyat organları ve genel ağ portalleri haritayı yayınlamıştı.

Son aylarda Almanya’da Lübeck, Meissen, Tröglitz ve Vorra’da kentlerinde sığınmacı yurtlarından sonraları cemaziyelevvel Münih civarlarındaki Rericherthofen’daki analog sığınmacı yurdu kundaklanmıştı

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir