Home Oyun Grand Theft Auto Online’da kadın karakter ile sosyal deney!
0

Grand Theft Auto Online’da kadın karakter ile sosyal deney!

0

Soygunları, etkinlikleri ile bizlere haz vermeye devam eden Grand Theft Auto Online’da, özgür bir şekilde dolaşabiliyor musunuz? Özgürlükten kastımız ise,pasif moda geçme gereksinimi duydunuz mu hiç? Açıkcası, biz oynadığımızda genel olarak pasif mod açık oluyor. Nedensiz bir şekilde gelip sizi vurmaları gerçekten sinir krizine sebep oluyor. Peki, karakterinizi bir kadın karakter olarak yaratsaydınız aynı durum olur muydu?

Bu düşünce ile bir sosyal deney çalışması içerisine giren YouTube kullanıcısıYan 2295, kendisine yeni bir karakter oluşturdu ve cinsiyet olarak kadın seçeneğini seçti. Karşılaştığı diğer oyuncular ile geçirdiği deneyimleri aktaran Yan, gayet rahat bir biçimde; pasif moda ihtiyaç duymadan gezebildi. 10 kişi Yan’ı öldürürken, diğer 18 kişi ise karaktere yakınlık duydu ve öldürmedi.Gerçek hayatta olduğu gibi sanal dünyadaki kadın karakterinin rolünü görüyoruz. Zaten artık oyun dünyasında, özellikle kendilerine yayıncı diyen arkadaşlar, bu yüzden popüler hale gelmedi mi?

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir