Home Oyun Grand Theft Auto serisi sizce kaç milyon sattı?
0

Grand Theft Auto serisi sizce kaç milyon sattı?

0

Rockstar Games tarafından geliştirilen, ilk kez 1997 yılında Grand Theft Auto ile karşımıza çıkan ünlü seri, hepimize özgürlüğün kapısını açmış idi. Kısa süre içerisinde kendi hayran kitlesini oluşturmayı başaran seri, mahkemeler ile verdiği savaşlar sonrasında günümüze kadar gelmeyi başardı.

Hatırlarsanız sabah saatlerinde sizlere, Red Dead Redemption oyunun kopya satışlarının 14 milyonun üzerine çıktığını belirtmiştik. Take Two Interactive firması tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte, ünlü Grand Theft Auto serisinin günümüze dek kaç kopya sattığı da gün yüzüne çıkarıldı. Grand Theft Auto serisi, 220 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştığı belirtildi. Satış rakamına baktığımız zaman ise, 54 milyon üzerinde kopya satan Grand Theft Auto V’in toplam seri satışlarının çeyreğini oluşturduğunu görmekteyiz.

Ayrıca Take Two Interactive, kendi bünyesinde olan diğer oyunlar için de raporları bir araya getirdi. Yayımlanan rapor görselini de aşağıda görebilirsiniz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir