Home Uncategorized Güle güle Google, merhaba Alphabet

Güle güle Google, merhaba Alphabet

0

Bildiğiniz gibi Google, bundan sonraki süreçte Alphabet (alfabe) adından bir kuruluşun bünyesinde devam edecek. Alphabet Google’ın kurucuları Sergey Brin ve Larry Page tarafından yönetilecek dev bir holding olarak piyasada yer alacak.

Alphabet’i kısaca anlatmak gerekirse; Google ve Google bünyesinde yer alan bütün alt birimler bundan sonraAlphabet’e bağlı kuruluşlar olacak görünecek. İnternet adresi “abc.xyz” olarak belirlenen Alphabet, Google’ın mevcut birimleriyle sınırlı kalmayacak. Sergey Brin ve Larry Page alfabede yer alan 26 harfi bir şirketle temsil etmeyi hedefliyor.

Şu an alfabedeki “G” harfini Google oluşturuyor. Google; Android, YouTube, haritalar, arama motoru ve reklamalt birimleriyle Alphabet’in en önemli ayağını oluşturacak. “X” harfi ise birçok projeyle gündeme gelen Google’ın X laboratuvarını temsil ediyor. Kalan 26 harf satın alınacak firmalar ile doldurulacak.

Letters spell the word "Alphabet" as they are seen on a computer screen with a Google search page in this photo illustration taken in Paris, France, August 11, 2015. REUTERS/Pascal Rossignol
Letters spell the word “Alphabet” as they are seen on a computer screen with a Google search page in this photo illustration taken in Paris, France, August 11, 2015. REUTERS/Pascal Rossignol

Google’ın A sınıfı hisse senetleri (GOOGL.O) ve C sınıfı hisseleri (GOOG.O) otomatik olarak dönüştürülecek. Bu hisse senetleri pazartesiden itibaren Alphabet A sınıfı ve C sınıfı olarak Nasdaq üzerinde işlem görecek.  Ancak senet sembolleri değişmeyecek.

Ağustos ayında açıklanan yapısal revizyon, sürücüsüz araba, glikoz izlemesi yapan kontakt lensler ve internete bağlı yüksek irtifa balonları girişimleri gibi şirketin temel işlerini ayırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca ücretsiz WiFi programı gibi kentsel şehir altyapısını geliştirmek için teknolojiler sunan Sidewalk Labs, Alphabet’in bir parçası olacak.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir