Home Teknoloji Haberleri Güvenilir Olan İlk 3 Alışveriş Sitesi
Güvenilir Olan İlk 3 Alışveriş Sitesi
0

Güvenilir Olan İlk 3 Alışveriş Sitesi

0

8_d

Siz sevgili okurlarımızdan gelen sorular üzerine araştırdığımız ve kendi deneyimlerimizle oluşturduğumuz sonuçlara göre güvenilir siteler:

1-250px-EBay_logo.svg

Ebay: Dünya çapında en çok kulanılan siteler arasında yer alan Ebay kart bilgilerinizi,kişisel bilgilerinizi özel bir şifreleme türü ile koruyarak kendi çalışanları da dahil olmak üzere kimseyle paylaşmamaktadır.

Sitenizin güvenliğini nasıl değerlendirirsiniz sorusuna Ebay yetkililerinin verdiği cevap: Sistemde bir arıza olmadığı veya işlem yasal bir süreçten geçmiyorsa hiç bir şekilde biz bu verilere ulaşma yetkisine sahip değiliz.

Ebay Nasıl Çalışır:

Site, satıcı ve alıcı arasında, ürünü sitesinde yayınlayarak, aracılık etmektedir. Satılacak ürün için önce listeleme parası ve eğer ürün satılırsa bir de satış fiyatı üzerinden kesinti olmak üzere satıcıyı ücretlendirir. Alıcı kapanış fiyatı ve belirtilen posta ücreti dışında bir ücret ödemez. Uluslararası para göndermek için ödeme şekline ve tarzına göre aracı kuruma para ödemek gerekebilir.(İşlem bedeli)

2. Amazon.com-Logo.svg

Amazon: İlk kurulmuş en büyük internet alışveriş sitesidir.

Kendi benzeri olan sitelere göre çok üstün bir güvenlik sistemi bulunana Amazon’da bir sıkıntı olduğu taktirde site otomatik olarak alıcıyı veya satıcıyı madur etmemek için ürün bedeli veya ürünü alıcı veya satıcıya kendisi temin eder.

Örneğin bir telefon siparişi verdiğiniz andan itibaren Amazon o siparişi kendi güvencesine alır ve alıcı tarafından değişim talebi gelirse bu ürünü hiç bir ücret istemeden değiştirir veya satıcı ürünü iade etmek isterse alıcıya para iadesi yapılır ve ürün satıcıya geri gönderilir.

3. Aliexpress-China

Aliexpress: Gerçek ismi Alibaba Group olan kuruluş, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olup, Çin’de yerel ve uluslararası ticaret için dünyanın en önde gelen çevrimiçi piyasalarından biridir. Aynı zamanda ise Softbank ve Yahoo!, Alibaba’nın en büyük pay hissedarlarıdır.

Aliexpress dünyada 3. en çok kullanılan online alışveriş sitesidir. Aliexpress yöneticisi Daniel Zhang ile yapılan bir röportajda sitenin güvenliğinin aşılamayacağını belirtmişti,ancak şuana kadar Daniel Zhang’ın söylediğinin haricinde başka bir bilğilendirme veya duyum ortaya çıkmadı.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir