Home Teknoloji Haberleri Hideo Kojima Konami’den ayrılıyor mu?

Hideo Kojima Konami’den ayrılıyor mu?

0
Metal Gear, Zone of the Enders ve Boktai gibi serilerin yaratıcısı Hideo Kojima’nın Konami’den ayrıldığı söylentileri gittikçe güçleniyor. Ünlü serilerin yaratıcısı olan Kojima, eski ekibini tekrardan toplayıp yeni ekibi ile yepyeni bir PlayStation oyunu üzerinde çalışacağını da söylentiler arasında. Sony Computer Entertainment ile anlaşma sürecinde olan Kojima’nın henüz ne üzerinde çalışacağı bilinmiyor, ancak geliştirilecek olan bu oyunun PlayStation platformlarına çıkacağı düşünülüyor.

Metal Gear Solid V The Phantom Pain sürecinde Kojima’nın Konami ile yaşadığı problemlerden sizlere bahsetmiştik. Anlaşması bitene kadar Konami’den çıkması yasak olan Kojima, anlaşma gereği durum hakkında hiçbir açıklama dahi yapamıyordu. Öte yandan, Kojima’nın The Game Awards 2015 etkinliğinde görülmemesinin sebebi de Konami’nin izin vermemesi olarak belirtilmişti.

Konami Metal Gear’ın isim hakkına sahip olduğu için Kojima’nın yeni bir Metal Gear serisine başlaması söz konusu değil. Kim bilir, belki de Kojima korku filmlerinin ünlü yönetmeni Del Toro ile tekrardan buluşur ve bizlere P.T. tadında yepyeni bir oyun sunar.

Kojima’ya yeni ekibiyle başarılar diliyor ve yeni oyunlarını da beklediğimizi belirtmek istiyoruz.

 -Merlin’in Kazanı
Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir