Home Bilim İdrardan içme suyu elde edildi!
İdrardan içme suyu elde edildi!
0

İdrardan içme suyu elde edildi!

0

Belçikalı bilim insanları, idrardan içme suyu elde etmeyi başardı farklı bir damıtma yöntemiyle insan idrarını içilebilir hale getirdi. Bu sistem ise güneş enerjisiyle çalışan bir makine sayesinde gerçekleşiyor.

Güneş sistemiyle çalışan bu sistemde membran distilasyonu ile idrarımızda yer alan amonyak büyük ölçüde temizleniyor sitelerinde %95 oranında amonyağı temizledikleri yer alıyor. Amonyağı azaltma işleminden sonra azaltılan idrar ise güneş enerjisini kullanan büyük tanklarda ısıtılıyor. Bu aşamayıda atladığımız zaman idrarı membrandan geçiriyorlar ve kullanmamız için nitrojen ve potasyum olarak ayrıştırılıyor.

Belçika birası içmeden önce bir düşünün. (Zaten haram len mq)

AP_080728011117.0.0

Bu bilim insanları Belçika’da gerçekleşen 10 günlük müzik ve tiyatro festivalinde bu işlemi gerçekleştiriyor. Bu festivalde 1,000 litrelik suyu idrardan ayırmayı başarmışlar ve bu suyu Belçika birası yaparken kullanacaklarını açıkladılar.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir