Home İlginç haberler İnsanlarla konuşurken bu 6 kelime istediğinizi almanızı sağlayacak!

İnsanlarla konuşurken bu 6 kelime istediğinizi almanızı sağlayacak!

0

Kelimeler ve sıradan kelimeler diye iki grup vardır bazı kelimeler ise ne istediğinizi karşı tarafa tam olarak anlatmanızı sağlar.Sadece doğru kelimeleri kullandığınız zaman istediğiniz her şeyi almanızı sağlayan kelimeler vardır.Bu kelimelere doğru bir şekilde çalışın ve pratik yapın sonra olacakları izleyin:

1-Sen,Siz

three-people-talking-21

Cümle kurduğunuz zaman bu büyülü kelime başlı başına ikna etmeye yeterli olabilecek bir harekettir.Karşınızdaki kişinin ismini kullanmak yerine siz veya sen demeniz günü kuvvetini arttırmanın önemli bir yoludur.

 

2-Düşünsene

people-talking-2

Bu kelime karşıdaki kişiye nelerin mümkün olduğunu açıklamak için kullanılır genelde.Abi projenin tuttuğunu bir düşünsene,Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yendiğini düşünsene! Bu kelime öyle muhteşem bir kelime ki sizleri heyecanlandırır ve korkulardan alıkoyar.Karşıdaki kişiye söylediğinizde onu hayal kurdurarak istediğinizi yaptırmaya daha kolay ikna edebilirsiniz.Bu arada Galatasaray’lıyım laf yapan arkadaşlar çıkar belki.

3-Çünkü

1708794666_Webpage 3

Bu kelime çok farklı yerlerde işinizi görebilecek güce sahip güce sahiptir.İş açısından bakarsak sebep ve etki üzerine düşünebiliriz.Veya günlük hayatta insan ilişkilerinde ki etkisini göstermek amacıyla bir cümle kuralım.Markete girip aldıklarınızı ödemek için kasaya gittiğinizde sırayı beklemek istemezseniz veya aceleniz varsa öne geçebilir miyim derseniz muhtemelen kimse kabul etmeyecektir fakat “Öne geçebilir miyim çünkü otobüsü kaçıracağım” şeklinde bir cümle kurarsanız daha etkili olacaktır.

4-Şimdi

howtolistening-xx1929-1085-0-2

Hepimiz işimizin hemen olmasını isteriz.Şu cümleler iş hayatında etkili olabiliyor.Şimdi başlamalısın yarın çok geç olabilir.Şimdi başlamanın zamanı.Ne istiyorsan şimdi sahip ol.

5-İnan, inanki, inanır mısın

Two business people talking together at desk - adviser and customer or recruitment

6-Garanti

Smiling businessmen shaking hands at sidewalk cafe

İnsanlara birşey teklif ederken veya anlatırken garanti verirseniz karşı taraf psikolojik olarak rahatlamış olur.Bu kelime kesinlikle anahtar kelimedir,sıfır risk.Size garanti veriyoruz bu yazımızdaki kelimelerin pratiğini yapar ve uygularsanız ikna kabiliyeti yüksek bir insan olacaksınız.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir