Home Teknoloji Haberleri İnterneti ucuzlatacak gelişme!

İnterneti ucuzlatacak gelişme!

0

Türksat 4B uydusu artık yöründe. Bugün de teslim alındı. Bu uydu sayesinde internet ucuzlayacak. Aynı zamanda daha kaliteli ve daha hızlı iletişim ağları kurulacak.

Türkiye’nin uzaya gönderdiği yedinci uydu Türksat 4B, 16 Ekim’de, Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden fırlatıldı. Aşağıda izleyeceğiniz andan 5 dakika 47 saniye sonra atmosferden çıktı.

Uydu, 24 Ekim’de de 50 derece doğu boylamındaki nihai yörüngesine yerleşti. İlk sinyal alındı. Ve bugün test süreci sona erdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da müdjeyi verdi. 4B uydusu,Türksat AŞ‘ye teslim edildiğini duyurdu.

Türksat 4B, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Orta Asya ile Türk Cumhuriyetlerini kapsayan bölgede iletişim ve geniş bant hizmetleri verecek.

thumbs_b_c_3e0099ce177d2ad549bd7532b6d597e7

Grafikte de görüldüğü gibi uydudan bir çok beklenti var. Bizleri ilgilendiren kısmı ise Türkiye’de internet hızını artırması… Daha da önemlisi; bu uydu sayesinde internet ucuzlayacak.

Daha doğrusu umutlar bu yönde. İndirim haberlerine pek alışık olmadığımızı hepimiz biliyoruz. İnternet ucuzlarsa mucize olacak.

Kaynak: Zabazib.com

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir