Home İlginç haberler iPhone 6’yı etkin bir şekilde kullanmak için 8 ipucu!

iPhone 6’yı etkin bir şekilde kullanmak için 8 ipucu!

0

Yeni çıkan bir telefonu aldıktan bir süre sonra ilk alındığı zaman ki ilk heyecan zamanla kayboluyor ve kullananıcılar alıştıkları bazı özellikleri kullanmaya devam ediyor, oysa üreticiler pek çok kişinin bilmediği bazı özellikler sıkıştırıyor.Bu sıkıştırdıkları özelliklerin bazıları kullanım kılavuzlarında yer almıyor.

Apple fanatiklerinin uzun bir süre bekledikleri 2014 yılı içerisinde kavuştukları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’cıkları kullanıcılar için çok farklı özellikleri barındırıyor.Bazı ipuçlarıyla bu cihazlarınızı daha fazla kişiselleştirebilirsiniz.

1. Yeni klavye eklemek

klavye

iPhone’lar için olan sıradan klavye uygulamasından sıkıldıysanız işte size çözümü.AppStore hesabınıza girdikten sonra birbirinden farklı klavye uygulamalarını deneyebilirsiniz.Uygulamayı yükledikten sonra Ayarlar > Genel > Klavye > Yeni Klavye Ekle işlemlerini yaparak yeni klavyenizin tadını çıkarabilirsiniz.

 

2. Siri’nin sesini değiştirme

siri-ses

Eğer “Siri” ‘yi kullanıyorsanız sesini erkek veya kadın olarak değiştirebilirsiniz bu işlemi yapmak için ise Ayarlar > Genel > Siri > Cinsiyet menüsünden gelip Siri’nin erkek mi yoksa kadın mı olacağını seçebilirsiniz.

3. Ekranı kaydırma

ekran-kaydırma (1)

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarında ekran boyutu büyük olduğu için tek parmakla kullanmak bazen zor olabiliyor.Bu tip durumlardayken “Home” tuşuna basmadan,sadece telefona dokunarak ekranı aşağıya kaydırıp tek parmakla kullanımı kolaylaştırabilirsiniz.

4. Uygulamaları otomatik indirme

uygulama-indirme

Yenü yüklediğiniz uygulamaları AppStore açmadan da güncellemeniz mümkün bu işlemi yapmak için Ayarlar > iTunes & App Store ayarlarına gidip “Apps” ‘in yanındaki düğmeyi yeşillendirmeniz yeterli.

 

5. Ekrana zoom özelliği

zoom

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ların ekranlarının büyük olması dezavantajlarının yanında çeşitli avantajlarda sağlayabiliyor.Örneğin ekrana zoom yaparak uygulama ikonlarını daha büyük hale getirebilirsiniz.Bu ayarı etkin hale getirebilmek için Ayarlar > Ekran & Parlaklık > Görüntü’yü seçip ” Zoomed ” seçeneğini yeşillendirmeniz yeterli.

6. Ekran animasyonlarını kapatma

ekran-animasyon

Ekranların arasında geçiş yaptığımız sırada ya da uygulamaları açıp kapatırken devreye giren uygulamalardan sizin de canınız sıkıldıysa Ayarlar > Genel > Erişilebirlik > Hareketi azalt düğmesini yeşillendirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 

7. iCloud Drive kullanarak sayesinde dosyalarınızı depolayın

icloud

Dökümanlarınızı ve dosyalarınızı yedekleme ve depolamanızı sağlayan iCloud uygulamasını açmak isterseniz Ayarlar > iCloud > iCloud Drive menüsüne girerek iCloud Drive düğmesini yeşillendirmeniz yeterli olacaktır.Bu sayede depoladığınız dosyalara Mac bilgisayarlarınızdan ya da iPad’inizden ulaşmanız mümkün.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir