Home Teknoloji Haberleri İşerken elektrik üretebileceğiz!
İşerken elektrik üretebileceğiz!

İşerken elektrik üretebileceğiz!

0

Sosyoekonomik durumu kötü olan insanlar için enerji kaynaklarının çok pahalı olması sıkıntı yaratıyor, bu nedenle İngiltere’de Bath Üniversitesi araştırmacıları insanın ürettiği ve dışarı atılan kaynaklardan enerji üretimi konusunda çalışma yapmaya başladı. Yaptıkları çalışmalar meyve vermeye başladı.

P-5f11e664-99cc-4812-b9c8-3d2032dc2283

Dışkıdan enerji çıkarabilmek amacıyla mikrobiyal yakıt hücreleri geliştirdiler, araştırmacıların kendi ürettiği cihazlar benzerlerine göre çok daha güçlü ve daha uygun fiyatlı. Mevcut tasarımlarında her bir yakıt hücresi 1 metreküp idradan bir telefonu şarj edecek güçte enerji üretebiliyor. Ve her bir yakıt hücresi yaklaşık 3 dolar gibi uygun bir maliyetle üretiliyor.

Dr. Mirella Di Lorenzo, hem güvenli hem de ekonomik olan bu ürünün bu ürünün güneş, rüzgar ve hidrojen enerjisini tamamlayan bir enerji kaynağı olduğunu söylüyor

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir