Home Oyun İşte Steam’in daha çok satış yaptıran yeni sistemi!
0

İşte Steam’in daha çok satış yaptıran yeni sistemi!

0

İçinde bulunduğumuz sektörün en büyük dijital yazılım satış ve sosyal ağ platformu olarak karşımıza çıkanSteam, geçtiğimiz hafta kendi rekorunu birkez daha kırarak gündeme gelmişti. Bugün ise, yeni bir açıklama ile geçtiğimiz yıl gerçekleşen Steam Kış İndirimleri ile bu yıl gerçekleşen aynı indirim etkinliğinin istatistikleri yayımlandı.

Bildiğiniz üzere, geçmiş indirim etkinliklerinde; her gün farklı indirimler olur iken; hem oylar ile belirlenen hem de 8 saatlik sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan indirimler olurdu. Fakat, Valve tarafından yeni bir sisteme gidilerek; son üç indirim etkinliğinde olduğu gibi her gün aynı indirim ile karşılaştık. Yani,oyunlar maksimum indirim oranına geldi ve indirim günü bitene kadar bu oranlar sabit bırakıldı. Bu sistemi kimimiz sevse de, birçoğumuz da eski indirim sistemini özlemiyor değil… Fakat, yayınlanan istatistiklere bakacak olursak eski sisteme geçmek artık bir rüya diyebiliriz.

İlk olarak dikkatleri çeken unsur, oyun sayfalarına yapılan ziyaretlerdeki artışdikkatleri çekti. Bunun sebebi olarak isek, kuyrukların gezilmesi ile düşürülen kartları göz önüne alabiliriz. Diğer bir unsur ise, istek listesine eklenen oyun sayılarındaki artış ve bu oyunların satılması bir hayli artmış olduğunu görmekteyiz. Genel olarak baktığımız zaman gelirlerde, geçen yıla göre bu yıl %45’lik bir artış olduğu belirtildi.

333334

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir