Home League of Legends IWCI BAŞLIYOR!
IWCI BAŞLIYOR!
0

IWCI BAŞLIYOR!

0

(Pek sevmediğim bir şekil olarak, siz değerli okurlarımın, okurlarımzıın affına sığınarak şimdiden birkaç şey belirtmek istiyorum öncelikle. IWCI konusunda son dönemde pek haber yapamadım, bu yüzden konuyu tam olarak anlayabilmeniz açısından Riot Türkiye ofisinin lolespor dan yayınladığı haberi aynen sizlere sunuyorum. Şahsım adına özür, sizlere keyifli okumalar dilerim. “Daha” özgün yazılarda buluşmak dileklerimle efenim hoşça kalın, sağlıcakla kalın.)

Ülkemizden KMF şampiyonu SuperMassive’in katılacağı IWCI için takvimlerinizi hazırlayın! 8 bölge şampiyonu karşı karşıya gelecek, Vadi’den zaferle ayrılan ekip MSI’a katılacak.

IWCI’YE KİMLER KATILIYOR?

IWCI’ye 8 farklı bölgenin şampiyonları katılıyor. Bu bölgeler ve şampiyonların listesini aşağıda bulabilirsiniz:

Türkiye – Şampiyonluk Ligi: SuperMassive
Bağımsız Devletler Topluluğu – LCL: Hard Random
Brezilya – CBLoL: INTZ
Japonya – LJL: Detonation FocusMe
Latin Amerika Güney – LAS: Isurus Gaming
Latin Amerika Kuzey – LAN: Lyon Gaming
Okyanusya – OPL: Chiefs ESC
Uzakdoğu Asya – GPL: Saigon Jokers

IWCI NE ZAMAN, NEREDE, NASIL OYNANACAK?

Organizasyon 16-23 Nisan tarihleri arasında Meksika’da gerçekleşecek. İlk 4 gün grup aşaması maçları oynanacak. 20-21 Nisan’da ise 5 maç üzerinden yarı final mücadeleleri yapılacak. Verilecek 1 gün aranın ardından MSI’a gidecek takım 23 Nisan’daki final ile belirlenecek.

Turnuvanın grup aşamasında 8 bölge şampiyonu tek grupta karşı karşıya gelecek. Herkes birbiriyle 1 maç oynayacak ve toplam 28 maçın sonunda ilk 4’e giren takımlar yarı finale katılmaya hak kazanacak.

IWCI maç fikstürüne buradan ulaşabilirsiniz.

BİR SONRAKİ DURAK NERESİ?

IWCI’yi şampiyon olarak tamamlayan takım Mayıs ayında Çin’de düzenlenecek olan MSI’a katılma şansına erişecek. MSI’da 5 büyük bölge olan Avrupa, Çin, Kore, Kuzey Amerika ve LMS (Tayvan / Hong Kong / Makao) temsilcilerine karşı mücadele edecek olan IWCI şampiyonu, uluslararası arenanın devleriyle bir arada olacak.

NASIL TAKİP EDERİM?

IWCI süresince www.lolespor.com adresinden maç fikstürünü, sonuçları ve detaylı istatistikleri, LoLeSpor resmi Twitter hesabından ve Facebook sayfasından özel içerikleri, LoL TV’den de canlı yayınları takip edebilirsiniz.

16 Nisan’ı 17 Nisan’a bağlayan gece saat 00.00’da başlayacak ve SuperMassive’in maçlarıyla heyecanın doruğa ulaşacağı IWCI’yi kaçırmayın!

Haberin kaynağı: Lolespor

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir