Home Uncategorized Klavye Sorunlarınızı Kolayca Teşhis Edin!

Klavye Sorunlarınızı Kolayca Teşhis Edin!

0

Klavyenizi pencereden aşağı atmadan önce, bu minik araçla test etmenizde yarar var!

2015071604332042146

Bilgisayar klavyeleri çoğu zaman sadece gerektiği gibi çalışır. Biz bir tuşa dokunuruz ve bu da klavyenin bağlı olduğu bilgisayar tarafından yorumlanır. Ancak bu işleyiş bazen donanımsal bir problemden dolayı aksayabiliyor.

Özellikle klavye tuşlarına birkaç kez ardarda basılması gereken durumlarda veya birden fazla tuşa aynı anda basılmasını gerektiren kombinasyonlarda sıkıntı yaşanabiliyor.

Klavye ile ilgili bu tür sorunları tespit etmenizi sağlayan ücretsiz bir program olan Switch Hitter, mekanik klavyeleri test etmek için hazırlansa da herhangi bir bilgisayar ve klavye kombinasyonu ile de kullanılabiliyor.

Program, klavye gölgelenmelerini kolayca tespit edebildiği gibi tuş kombinasyonlarının sağlıklı bir şekilde algılanıp algılanmadığını da test edebiliyor. Switch Hitter programını kullanarak klavyenizdeki problemin donanım probleminden mi yoksa ayarlarındaki sıkıntıdan mı kaynaklandığını kolayca çözebilirsiniz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir