Home Uncategorized Korsan Cezası Kamu Spotu
0

Korsan Cezası Kamu Spotu

0

Korsan günümüzün değişmez bir gerçeği. Şirketler gerek yazılımsal alanda gerek ise hukuki alanda korsanı engellemek için ellerinden geleni yapsalar da önüne geçmek hali hazırda imkansız görünüyor. Bazen ibret olsun diye korsan indiren birkaç kişiye ağır cezalar verilmişliği var ama genelde indiriciden çok dağıtıcıların hayatını karartacak girişimler daha ön planda.

İşte Jakub F isimli Çek Cuhmuriyeti vatandaşı olan kişi bunlardan biri. Her ne kadar Isohunt, Megaupload gibilerinin yanında küçük bir balık olsa da, Microsoft, 20th Century Fox ve Sony Music kendisine acımayıp hukuki işlem başlatmışlar ve cezalandırılmasına sebep olmuşlar.

İşin ilginç kısmı burada başlıyor, maddi cezayı ödeyecek gücü olmayan Jakub, ceza olarak korsana karşı bir kamu spotunda oynatıldı ve en az 200,000 izlenme alması şartı ön koşuldu. 4 gün içerisinde 136,000 civarı görüntülenme almış olan video böyle giderse sınırı geçebilecek gibi. Aşağıdan söz konusu videoyu izleyebilirsiniz hatta Youtube sayfasını ziyaret edip bir geçmiş olsun dilemekte de fayda var. Maalesef dili Lehçe olduğundan birşey anlaşılmıyor ama zaten ne dediğinin de önemi yok malum.

 

KeremOktay Gitarist, fotoğrafçı ,oyuncu ve hepsinden önemlisi bir baba.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir