Home Teknoloji Haberleri Kuzey Kore’nin internet sistemi yanlışlıkla tüm dünyaya açıldı!
Kuzey Kore’nin internet sistemi yanlışlıkla tüm dünyaya açıldı!

Kuzey Kore’nin internet sistemi yanlışlıkla tüm dünyaya açıldı!

0

Hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımız adeta bir kapalı kutu olan Kuzey Kore’de bulunan internet alt yapısı sadece kendi vatandaşları tarafından kullanılabiliyor ayrıca bu alt yapıda dışardan içe ve içerden dışa bir bağlantı kurmak mümkün değil. Geçtiğimiz gün yaşanan bir sorun sayesinde bu kapalı devre internet sistemi yanlışlıkla herkese açıldı ve ilk defa Kuzey Kore’nin internet siteleri hakkında bilgi edinebildik.

Geçtiğimiz gün Kuzey Kore’nin birinci seviyeli sunucusu, uluslararası transfer alabilecek şekilde değiştirildi. Bu değişiklikler yapılırken ülkenin ns2.kptc.kp isimli sunucusu ile transfer yapmak isteyenler herhangi bir uyarı ile karşılaşmadılar ve ülkenin internet sitelerine erişebildiler. Bu yanlışlık yüzünden Kuzey Kore’nin sadece 24 adet internet sitesi olduğunu öğrendik.

GTA 5 oyununda bile 84 internet sitesine ulaşabilirken Kuzey Kore vatandaşlarının sadece 24 adet siteye erişebildiğini görünce olayın ne kadar içler acısı olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca hemen aşağıdan Kuzey Kore’nin internet sitelerinden birkaçını inceleyebilirsiniz.

1 3

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir