Home E-Spor LİG AŞAMASINDA SON HAFTA
0

LİG AŞAMASINDA SON HAFTA

0

şlweeknews_0

Şampiyonluk Ligi’nin 7 haftalık lig aşamasında artık sona çok yaklaştık. TBF bileti kazanan takımların yanı sıra kimin ligden düşeceğini de belirleyecek hafta, büyük çekişmeye sahne olacak.

10-2 durumda bulunan Beşiktaş, bu hafta 1 galibiyet alması durumunda liderliği garantileyecek ve Türkiye Büyük Finali’ne 1 numaralı seri başı olarak katılacak. 8 galibiyet ve 4 mağlubiyet ile 2. sırada bulunan Dark Passage, TBF’ye yarı finalden başlama konusunda Beşiktaş’tan sonra en avantajlı ekip. Bu hafta DP’nin OHM’yi mağlup etmesi, takımın 2. sırayı garantilemesi anlamına gelecek.

7 galibiyeti ve 5 mağlubiyeti olan HWA ve OHM’nin de 2. olma şansı devam ediyor. TBF’yi garantileyen 2 takımdan OHM bu hafta zorlu bir fikstüre sahip. Yükselme Ligi’nden gelip başarılı sonuçlar alan OHM’nin 7. Hafta rakipleri ise DP ve BJK.

HWA ise fikstür bakımından olmasa da averaj bakımından dezavantajlı. OHM’ye karşı 2-0 üstünlüğü bulunan takımın DP’ye 2-0 geride olması, haftayı 2 galibiyetle kapatsa dahi DP’yi geçememesine yol açabilir.

6 galibiyete sahip olan Team Turquality, henüz matematiksel olarak TBF’yi garantilememiş olsa da buna en yakın takım görünümünde. TT’nin bu hafta çıkartacağı 1 galibiyet, takıma TBF biletini getirecek. 4 galibiyet ile 6-7. sırayı paylaşan Atlas ve NumberOne’dan hangisinin TBF bileti alacağı, belki de bu haftanın en kritik sorusu. Nispeten daha zorlu bir fikstüre sahip olan Atlas, bu 2 takım arasında TBF şansı daha düşük olan ekip. Lig maçlarında NumberOne’ın Atlas’ı 2 kere yenmiş olması, wtcN önderliğindeki takımın eşitlik durumunda TBF’ye adım atmasını sağlayacak.

Her maçın büyük önem taşıdığı Şampiyonluk Ligi 7. Hafta programı şu şekilde:

11 Temmuz Cumartesi

  • 14.00: CREW – HWA.Gamesatış
  • 15.00: Beşiktaş E-spor Kulübü – NumberOne eSports
  • 16.00: Atlas – Team Turquality
  • 17.00: Dark Passage – Oyun Hizmetleri

12 Temmuz Pazar

  • 14.00: HWA.Gamesatış – Atlas
  • 15.00: Dark Passage – Team Turquality
  • 16.00: NumberOne eSports – CREW
  • 17.00: Oyun Hizmetleri – Beşiktaş E-spor Kulübü

Kadro değişiklikleri

Şampiyonluk Ligi’nin son haftasında 2 takımdan oyuncu değişikliği geldi.

Geçtiğimiz hafta kadrosuna Akira’yı ekleyen CREW, bu oyuncuyla yollarını ayırarak daha önce Atlas ve BPI gibi takımlarda mücadele etmiş Duxen’ı kadrosuna ekledi. Bu gelişmeyle birlikte CREW son 3 haftanın 3’ünde de kadro değiştirmiş oldu.

Diğer değişiklik ise Oyun Hizmetleri’nde. Ligin yükselişteki ekibi, nişancısı Ruvelius ile yolları ayırarak CREW’ün eski nişancısı Madness’ı transfer etti. Madness OHM formasıyla ilk maçına Dark Passage karşısında çıkacak.

Şampiyonluk Ligi’nin fikstürünü, oyuncular hakkında detaylı bilgileri, istatistikleri ve çok daha fazlasını mevsim boyunca güncel olarak lolespor.com’da bulabilirsiniz.

Şampiyonluk Ligi’nde 7. Hafta karşılaşmaları 11-12 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Her 2 günde  de 4’er maçın oynanacağı ligin tüm mücadelelerini LoL TV ekranlarından saat 14.00’dan itibaren canlı yayınla takip edebilirsiniz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir