Home Teknoloji Haberleri Mark Zuckerberg’den Snapchat hamlesi!
Mark Zuckerberg’den Snapchat hamlesi!

Mark Zuckerberg’den Snapchat hamlesi!

0

Sosyal medya dendiği zaman ilk akla gelen platform Facebook, Instagram uygulamasına çok önemli bir özellik ekledi. Snapchat’te yer alan hikayelerim özelliğini Instagram’a Instagram Hikayaler adı altında hizmete açtı. Teknoloji sektöründe, Facebook’un yaptığı bu adım alaycı eleştirilere maruz kaldı. Çoğunluk Facebook’un bu özelliği imrenerek yaptığı görüşünde. Birde akıllarda şöyle bir soru beliriyor: Facebook Snapchat’i bitirmeye mi çalışıyor?

19f8262c670d4bad3f9dae8c73bd41c4

Hatırlarsanız bundan 3 yıl önce Facebook Snapchat’i satın almak istemişti ancak bu girişimi başarılı olmamıştı. 3 milyar dolarlık teklifi reddeden Snapchat’in şuanki piyasa değerine bakarsanız ne kadar doğru bir karar verdiklerini anlayabilirsiniz.  Çıktığı dönemde insanların birbirine samimi fotoğraflar attığı bir uygulama olan Snapchat daha fazla geliştirilerek çok güçlü bir girişim ortaya çıkardı ve şuanki piyasa değerleri 19 milyar dolar!

landscape-1435683371-facebook-snapchat

Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom ile yapılan bir röportajda Systrom Instagram’a eklenen bu özelliğin bir kopya olduğunu itiraf etti. 

 

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir