Home Teknoloji Haberleri Mark Zuckerberg’in hesapları hacklendi!
Mark Zuckerberg’in hesapları hacklendi!

Mark Zuckerberg’in hesapları hacklendi!

0

Çoğunuz bilirsiniz Mark Zuckerberg sosyal medyada pek aktif değil, özellikle son 4 yıldır sosyal medya ve kendi yaşamı arasında ince bir çizgi çekmiş durumda. Tabi birde Twitter gibi platformları Facebook’a rakip görüyor bu yüzden diğer hesaplarda fazla güncelleme yapmıyor.

Mark’ın sessiz ve sakin hesaplarına artık olduğu gibi kabullenmeye başlayan takipçiler bugün hesapta ilginç aktiviteler olduğuna tanıklık ettiler. Atılan Tweet’ler ve yapılan profil değişiklerinden kısa bir süre sonra anlaşıldı ki hesap OurMine adında bir Hacker grubuydu.

Hacker grubu Mark’ın Pinterest hesabındaki başlığı “Hacked By OurMine Team” ve açıklamasını da “We are just testing your security (sadece güvenliğinizi test ediyoruz)” olarak düzenlediler. Olayın üzerine yönetim işe el koyarak hesapların güvenli bir şekilde el değiştirmesini sağladı. Yapılan eylemler ise hesaptan silinerek hesap eski haline döndürüldü.

Mark Zuckerberg’in hesaplarının nasıl geçirildiği henüz tam olarak bilinmiyor ama Hacker grubun iddialarına göre Zuckerberg’in şifresi “dadada” şeklindeymiş, hesaplarında aynı e-mail ve aynı şifreyi kullanmasıda iki hesabın çalınmasında etkili olmuş.

 

Peki biz Mark Zuckerberg’in bile hesaplarının güvende olmadığı internet dünyasında güvende miyiz?

 

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir