Home Marvel Marvel’ın kadın “Iron Man”in ismi belli oldu!
Marvel’ın kadın “Iron Man”in ismi belli oldu!
0

Marvel’ın kadın “Iron Man”in ismi belli oldu!

0

Fotoğrafta da görebildiğiniz gibi klasik olarak aslında bir “Iron Man” zırhı ve kalpler var. Buradan yola çıkıyoruz efe’m ve evet İngilizce düşünüyoruz. Hı hı şimdi tahmin bekliyorum. Gelmedi mi? Hadi dumanlar görmeye başladım ben söyleyeyim -Ihhım. Hazır MIIIISINIIIIIZ?!?!?-

Ironheart !

Sevgili Marvel bir süre önce yeni Iron Man’in cinsiyetini değiştirerek Riri Williams adlı bir kız olacağını duyurmuştu. Bu beklenmedik karar eski kafa sevenler tarafına kem küm ettirse de bu radikal değişikliğin destekçileri de yok değil.

Artık kadın(kız- dişi-bağyan anladınız siz) olduğu için doğal olarak Iron “Man” ismi tuhaf kaçıyordu. Marvel bugün, 15 yaşındaki Riri Williams’ın süper kahraman isminin “Ironheart” (Demir kalp) olacağını duyurdu.

 

 

Yazar Brian Michael Bendis, bu ismi seçmeleri hakkında şöyle şeyler dedi;

“Iron Woman çok eski moda duruyordu. Iron Maiden olsaydı da telif hakkıyla uğraşırdık! Ironheart ismi ise hem karakterin ruhuna hem de komple Iron Man serisine uyum sağlıyordu. Tony bu zırhı ilk kez kalbini kurtarmak için yapmıştı. Riri’nin zırhı giyme sebebi farklı, ama yine kalple alakalı.”

Yeniliklere açık olmak lazım kanımca. Seveni de gayet olacaktır bu sayıların okuyanı da.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir