Home Teknoloji Haberleri Microsoft,korsan oyun ve program kullananları üzecek!

Microsoft,korsan oyun ve program kullananları üzecek!

0

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının sistemi yüklerken imzaladığı sözleşmeleri güncelledi. Güncellenen bu sözleşmelerin yeni hallerine göre Microsoft, Windows 10 yüklü bilgisayarlara erişebiliyor, korsan oyun ve programları devre dışı bırakabiliyor.

s-1177c200492c79e686ba475f8c1ea5e5df98b12e

Microsoft’un bu yeni hareketi sadece Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar için geçerli değil. Windows 10 yüklenebilen tüm cihazlar için geçerli kılındı. Korsan program ve korsan oyunların PC platformunun en büyük eksiği olduğunu söyleyen Microsoft, Windows Live Games sistemi üzerinde de oldukça ağır DRM sistemleri kullanıyordu. Görülen o ki Microsoft bu sefer işi bir adım ileriye taşıdı ve direkt olarak Windows 10 işletim sistemi içerisine böyle bir mekanizma ekledi.

Bu okuduklarınız size pek gerçekçi gelmedi mi? O zaman buraya tıklayarak bahsettiğimiz sözleşmeye bakabilirsiniz. Bahsettiğimiz konu 7b maddesinde yazmakta.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir