Home Teknoloji Haberleri Microsoft’un yapay zekasını çıldırttılar!
Microsoft’un yapay zekasını çıldırttılar!

Microsoft’un yapay zekasını çıldırttılar!

0

Microsoft’un dijital kişisel asistanı olarak tanıdığımız Cortana’yla konuşmaya çalışanlar bilir Cortana’nın sohbet yetenekleri çok iyi değil.Ancak Microsoft, Twitter üzerinden de konuşabileceğimiz bir yapay zeka yaptı.Bu yapay zeka ile rezarvasyon yapılmasa da herhangi bir konu hakkında sohbet edebilirsiniz.

Twitter’da @TayAndYou hesabından ulaşabildiğimiz yeni yapay zeka Microsoft’un söylediğine göre konuştukça akıllanıyor ancak her yapay zeka gibi kusursuz cevaplar veremiyor.Birkaç cevaptan sonra sohbeti direk mesajlara taşımak istediğini daha kolay takip edebileceğini söylemeye başlıyor.

160323145346-tay-ai-microsoft-780x439

Tay’in verdiği cevaplar çoğunlukla gelen mesajlardan ediniliyor.Bazı troll insanlar ise cinsel ayrımcı, ırkçı veya küfür içeren mesajları yağdırmaya başladığı zaman Tay’ın da gelen sorulara verdiği cevaplar bu tarza doğru kaymaya başladı.Microsoft Tay yayına girdikten kısa bir süre sonra onu dinlenmeye almak zorunda kaldı.

Tay hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için Microsoft’un yapacağı açıklamayı ve tekrardan yayına almasını bekliyoruz.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir