Home Liste Milyoner olmak için edinmeniz gereken 6 yetenek!
Milyoner olmak için edinmeniz gereken 6 yetenek!
0

Milyoner olmak için edinmeniz gereken 6 yetenek!

0

1-Doğru fırsatları yakalamak!

web-billionaire-RF-getty-c-v2

“Her bir krizin aslında yeni fırsat taşır”  bunlar Meksikalı bir iş adamı olan Carlos Slim Helu’nun sözleri.

Sizlerde kriz durumlarında riskleri göz önünde bulundurarak elde edeceğiniz yararları tespit etmelisiniz. Hepimiz hayatımız boyunca birçok fırsatla karşılaşırız bazen bu fırsatlar başkalarına göre kriz gibi gözüksede doğru açıdan baktığınızda bu sizin için karlı olacak pek çok fırsata dönüşebilir.

2- Atıp tutmayın, eyleme geçin!

11-ridiculous-gifts-for-the-millionaire-who-has-everything

Andrew Carneige’nin sözlerine göre eyleme geçmek sözcüklerden çok daha etkili. Her geçen yıl kariyerini büyüten Carneige  diyor ki:  “Yaşlandıkça, söylenenlere daha az dikkat harcıyorum. Daha çok ne yaptıklarını izliyorum.”

 

Yeteneklerinizi göstermenin sizi bir yere taşımadığını anladığınızda iş planı veya yatırım tanıtımı anlaşılabilir bir fikirdir. Müşteriler ve üyeler şirketinizle ilgili değerleri ve görevleri görmek isteyebilir. Bu yöntemi personel arayışın da kullanmalısınız. Unutmamalısınız ki mükemmel bir özgeçmişe sahip bir personelin gerçekten de mükemmel bir personel olacağını göstermez.

3-Başarılarınız için bir vizyon oluşturun

19-things-the-millionaire-next-door-wont-tell-you
“Vizyon, belki de bizim en güçlü yanımız… Bu bize güç ve yüzyıllar boyunca hayatta kalmamızı sağlıyor, bizi adım adım geleceğe taşıyor.” bu sözler Asya kıtasının en zengin adamı olan Hong Konglu iş adamı Li Ka-Shing’e ait. Shing’e göre başarıların temeli sağlam bir vizyona bağlıdır. Eğer size göre başarılı olmanın göstergesi daha çok para kazanma ise bu makale size göre değil. Shing’e göre hedefleriniz yerine doğru yolda kalmak için amaçlarınız doğrultusunda net bir vizyon oluşturmanız çok önemlidir.

4- Öğrenme isteğinizi kaybetmeyin!

eccentric_millionaire_billionaire_luxury
Yeni şeyler öğrenmeye kapalı olan girişimciler, girişimlerinin büyümesinde önemli derecede etkili olacak fırsatları da göremezler. Bazı önemli derecedeki başarıları elde ettiğinizde anlayacaksınız ki çevrenizdeki daha az başarılı olan kişilerin bilmediği daha birçok şey var.

Tecrübeli kişilerin söylediklerini dikkate almalısınız. Tecrübeli kişilerin başarılarından ve hatalarından ders çıkarmalısınız. Space X, Tesla Motor ve PayPal kurucusu Elon Musk’a göre “Yapılacak en iyi tavsiye – daha iyi nasıl yapacağınız üzerinde iyice düşünmek ve kendini sorgulayabilmedir.”

5- Para harcamadan önce işi alın!

wealthy_man
Bu size basit gelecektir ancak çoğu zaman kişiler işlere gelişigüzel bir şekilde başlıyor. Bir marka oluşturmak için tanıtım için ciddi girişimler ve harcamalar yapılmaktadır. Ayrıca bu durum bazı alanlarda kişilerin kendini eğitmek için de (yazılım/tasarım öğrenmek için yapılan harcamalar gibi) bir iş almadan önce harcamalar yapmak içinde makul kabul edilebilir.

Ancak siz bir girişimci olarak bir işe inanılmaz derece de para yatırmadan önce bu alanda iş almanız daha önemlidir. Örneğin, kurduğunuz bir şirkette 3 yıl sonrasındaki büyümeyi hesaplayarak önceden şirkete bu alanda personel alınması veya yatırım yapılması girişimciliğinizin sonunu getirebilir. Öncelikle işi almalı daha sonra bu işi yapmak için alt yapıya para harcamalısınız.

Eski New York belediye başkanı Michael Bloomberg bir girişimci ve yatırımcı olarak başarılı bir şekilde iş hayatını sürdürmektedir. İş hayatındaki başarısını da şirketlerinin temelinde öncelikle işi bağlamaya borçlu olduğunu belirtiyor.

6- Sadece başarılı kişilerle çalışınff13ae2d-27b2-43f9-9b0f-5313851a2bfd

Yeni bir girişimde bulunan bir girişimcinin en az girişim fikri kadar önemli olan şey şirketin personel yapısıdır. Başarılı bir ekiple yapacağınız her bir başarılı iş, işletmenizi bir adım yukarıya taşır. Büyümek isteyen bir yapının olmazsa olmazı elinde olan işlerin başarılı bir şekilde sonlandırılmasıdır. Bu noktada devreye başarılı çalışanlar girmektedir. Sağlam bir personel yapısıyla girişiminizi hayal bile edemeyeceğiniz bir yere taşıyabilirsiniz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir