Home Uncategorized Minecraft’ta bir cep telefonu yapıldı ve çalışıyor!

Minecraft’ta bir cep telefonu yapıldı ve çalışıyor!

0

Minecraft, dünya üzerinde inanılmaz büyüklükte bir hayran kitlesine sahip olan ve her geçen gün bu hayran kitlesi tarafından türlü türlü “cambazlıklara” maruz kalan bir oyun. Minceraft oyuncusu bir YouTuber olan CaptainSparklez, Verizon iş birliği ile Minecraft’ın içinde bir telefon yaptı. Elbette bu yapması artık çok da zor olmayan bir şey. Burada asıl önemli olan şey, bu telefon ile görüntülü konuşma yapabiliyor olmanız!

CaptainSparklez’ı Jordan Maron adı ile hatırlarsınız belki. Hani şu YouTube’da ve Twitch’te yaptığı yayınlar sayesinde 4.5 milyon dolarlık bir konak satın alan adam. Verizon ile yaptığı bu reklamvari çalışmayı gördükten sonra parayı asıl nereden kırdığını da öğrenmiş olduk bir bakıma. Ama reklam olsa da oyunda böyle bir şeyi başarabilmek büyüleyici!

Videoda Maron’u internette gezinip insanlarla görüntülü konuşma yaparken görüyoruz. Elbette bu işlemi oyunun kendisi direkt yapamıyor. Çünkü Minecraft bloklardan ve piksellerden oluşan bir oyun. Tam bir görseli direkt olarak oyuna aktaramazsınız. Bunun için de Maron ve Verizon bir browser programı kullanmışlar. İyi seyirler!

-Merlin’in Kazanı!

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir