Home E-Spor Koray “Naru” Bıçak Yuvadan Uçtu!
0

Koray “Naru” Bıçak Yuvadan Uçtu!

0

Yazıya öncelikle Dar Passage takımının resmi facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamayı paylaşarak başlamak istiyorum.

“Kaptan için yuvadan uçma vakti…

3 koca yıl, 3 Türkiye Şampiyonluğu, 6 Mevsim Şampiyonluğu, Dreamhack 2013’de 2.’lik, Balkan Şampiyonluğu, 3 Wild Card Elemesi ve 1 Dünya Şampiyonası, onlarca MVP ödülü ve daha sayamayacağımız bir çok başarı…

Profesyonel kariyerine takımımız ile başlayan, sayısız başarıya imza atan, adı Dark Passage ile özdeşleşmiş, bizimle beraber bir efsane haline gelen takım kaptanımız Koray “Naru” Bıçak için yeni bir macera zamanı…

Koray’ı kadrosuna katmak isteyen takım ile yaptığımız uzun görüşmeler sonucunda anlaşma sağlandı ve transferin gerçekleşmesi bonservis bedeli karşılığında kabul edildi.

Koray’ın gitmesine neden izin verdiniz?

eSporculuk her ne kadar keyifli ve güzel olsa da ömrü kısa olan, belli bir yaşa kadar devam edebildiğiniz bir iş. Bu bağlamda oyuncuların eSporcu olmak adına feda ettikleri eğitim, sosyal hayat, emek ve zamanın kariyerlerinin sonuna geldiğinde özellikle maddi anlamda bütün bu fedakarlıklara değmiş olması gerekiyor. Kısacası oyuncuların eSpor ömrü sona erene kadar maksimum kazancı sağlamaları gerekiyor. Koray çok daha iyi bir teklif aldı ve geleceğini düşünerek ayrılmak istediğin bize iletti. Bizde Koray’a yeni bir kontrat önerdik ve teklifimizi yükselttik. Fakat diğer takımın teklifi daha cazip geldi ve Koray ile karşılıklı görüşerek ayrılmasının kendi geleceği açısından en doğru karar olacağını ve bu konuda kendisine engel çıkartıp yolunu kapatmayacağımızı söyledik.

Oyuncuyu zorla takımda tutup kariyerini, geleceğini elinden almak Dark Passage’a yakışmayacak bir tutumdur. Koray bizim için sadece oyuncu olarak değil insan olarak da paha biçilemez bir isimdir. 3 senedir takımımız ile bir çok başarıya imza atmış, takım kaptanlığı yapmış, aileden birisi olarak gördüğümüz bir oyuncuya geleceğini büyük ölçüde etkileyebilecek ve belkide hayatının en önemli kararını verirken köstek olmak yerine destek olmak istedik.

Dark Passage, Türkiye’nin, oyuncularına en iyi imkanları ve maaşlarını sunan takımdır. Fakat malesef her şeyin bir limiti var. Çünkü biz bazı takımlar gibi ağabeylerden, arkadaşlardan, klüplerden ya da yatırımcılardan medet uman bir takım değiliz. Dark Passage 12 senelik eSpor kariyerinde bu noktaya tamamen kendi çabası, emeği, yatırımları ve başarısıyla ulaşmış bir takımdır ve böyle olmaya da devam edecektir.

Kaptana bugüne kadar Dark Passage için kattığı her şeyden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz seni her zaman seveceğiz senin de bizi seveceğinden eminiz Koray… Yeni maceranda, yeni takımında başarılar dileriz!”

DP ile cidden bütünleşmiş bir oyuncu olan Naru, Türkiye Şampiyonluk Ligi kurulmadan önce de, sonra da hiçbir zaman dillerden düşmeyen galibiyetlere, namağlup şampiyonluklara imza attı. Takımın artık kendisiyle bütünleşmiş, her oyunucunun değişip sadece onun bugüne kadar kaldığı, o inatla bırakmayıp “playz”lerini gerçekleştirdiği Dark Passage ile bugün duyduğumuz şekilde ayrılma kararı almış ev her koridorda olduğu gibi sonunda “DP’nin de mid i değişebiliyormuş” sözü gerçek oldu.

Uzun zamandır herkesin düşündüğü, All-Star başladığında da o kadro ayrılıp kendilerine yenir kadro kurup ligde mücadele edecekler gibi teorilerin sonrasında hala belirsizliğini korumasıyla beraber( yaklaşık 1 haftaya açıklanır) DP’den ayrılışının kesinleşmesi atılan ilk adım oldu onun için. Tartışmasız şu ana kadar Trükiye’de profesyonel olmuş oyuncuların içinde açık ara en iyisi olan Koray “Naru” Bıçak (tamam ego kasabilirsin, ama çok şaapma) için eski günlerini aratmayacağını söylemek yanlış bir tahmin olmaz, yeni takımı kim olursa yeni takım arkadaşları kim olursa olsun DP’nin keptını olarak akıllarda kalacak olursa olsun, bize yaşatacağı heyecanın dineceğini söylemek gayet zor. Ne diyelim Bundan sonraki eSpor hayatında oyuncuya ve anlaşmaya varan iki kulübe de başarılar diliyor, bize güzel, kalite kokan maçlar izletmelerini ümit ediyoruz. Tabii artık yurtiçi mi yoksa yurtdışında yeni bir kulüp mü orasını da ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir