Home Mobil Nexus 4’e Android 6 Marshmallow Yüklemek Mümkün!

Nexus 4’e Android 6 Marshmallow Yüklemek Mümkün!

0

2012 yılında duyurulan LG üretimli Nexus 4 ’e en güncel Android sürümünün yüklenebileceğini biliyor muydunuz?

Nexus 4’e Android 6 Marshmallow yüklemek mümkün!

Geliştiriciler, Nexus 4’e Android 6.0 Marshmallow sürümünü yüklemeyi başardı. Detayları haberimizde.

Google’ın Android 5.0 Lollipop güncellemesinden sonra desteğini kestiği Nexus 4 modeli, geliştiriciler tarafından tekrar canlandırıldı. Eğer Nexus 4 kullanıyor ve yeni bir telefon almak istemiyorsanız bu haberimiz hoşunuza gidecektir.

Dmitry Grinberg isimli bir Android geliştiricisi, farklı Nexus cihazları için yayınlanan Android 6.0 dosyalarıyla Nexus 4 cihazına Android 6.0 Marshmallow sürümünü yüklemeyi başardı. Bu yükleme işlemi tabii ki Google tarafından desteklenmiyor. Ancak Grinberg, LTE dahil olmak üzere telefonunun tüm özelliklerinin çalıştığını iddia ediyor. Böylelikle telefonda donanımsal bir sorun oluşana kadar birkaç yıl daha kullanacağını söyleyen Grinberg, telefonundan son derece memnun.

Aşağıdaki, Dmitry Grinberg’in Nexus 4’e nasıl Android 6.0 Marshmallow yüklenebileceğini anlattığı bağlantıyı bulabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan önce tüm sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın. 2012 yılında çıkan bir telefonun zaten garantisi bitmiştir ancak önemli verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin.

Nexus 4’e nasıl Android 6.0 Marshmallow yükleneceğine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Biraz daha beklerseniz XDA gibi dev topluluklardan da benzer anlatımlar gelecektir. Eğer yaparsanız, yorumlar bölümünden bize bildirmeyi unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir