Home Oyun No Man’s Sky’ın Yapımcısı Oyun Hakkındaki Soruları Yanıtladı!
No Man’s Sky’ın Yapımcısı Oyun Hakkındaki Soruları Yanıtladı!
1

No Man’s Sky’ın Yapımcısı Oyun Hakkındaki Soruları Yanıtladı!

1

21 Haziran 2016‘da PC ve PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek olan No Man’s Sky‘ın yapımcısı Sean Murray oyun hakkında sorulan soruları yanıtladı.

No Man’s Skycbf63e0c-dec4-41d1-9ef0-7d3002fc5230-2060x1166
Geliştirici(ler) Hello Games
Yayımcı(lar) Hello Games
Yönetmen(ler) Sean Murray
David Ream
Yapımcı(lar) Suzy Wallace
Tasarımcı(lar) Gareth Bourn
Besteci(ler) 65daysofstatic
Platform(lar) PlayStation 4, Microsoft Windows
Tür(ler)i Macera
Biçim(ler) Tek oyunculu
Çok oyunculu

 

No Man’s Sky’ı oynayanların oyundan neler almasını istiyorsunuz?

Bence No Man’s Sky’ı oynamak, oyuncuların bir gezegene indiklerinde ve oraya ayak basan ilk kişi olduklarını hissetmeleri. Burası bir uzay, bir gezegen ve bu başarım beni iyi hissettiriyor. Oraya ulaşmak için bazı zorlukları geçmek zorundalar ve yakın zamanda gösterdiğimiz oyundaki yenilikler ile birlikte oyunun zahmetli olduğunu, derin bir oyun olduğunu ve bir gezegene ulaşmak için hayatta kalma mücadelesi vereceklerini belirtmek istiyoruz. Ancak ulaşıldığında ise inilinen gezegenin sahibi gibi hissediyorsunuz. Diğer hoş bir şey ise oyuncuları galaksi haritasında görmek. Haritayı gördüklerinde bana bazı sorular yöneltenler oldu. “Bizim evrenimiz ne kadar büyük?” Veya beni güldüren bir diğer olay, haritanın boyutunu görüp bazı kişiler kendi var oluşlarını yeniden değerlendirmişti. Ama bunu seviyorum.

 

No Man’s Sky ne kadar büyük?

“Oyunun boyutunu kendi başına oynamadan, bir gezegende yürümeden insanların anlayabileceğini düşünmüyorum. Galaksi haritasına girip ne kadar seyahat ettiklerini ve merkeze ulaşmak için daha ne kadar seyahat etmeleri gerektiğini kendileri görmeleri gerek. Yıldırıcı bir serüven. Evrenin bir ucundan içerisine girmek çok büyük bir mücadele ve sadece çok az bir insanın bunu yapabileceklerini düşünüyorum.”

 

Playstation VR hakkındaki düşünceleriniz?

Akıllardan gitmeyen bir durum çünkü bana kalırsa çok güzel olurdu. Bence çok ilginç olabilir.Çocukluğumda, geleceğin neler getireceği düşüncesiyle büyüdüğüm için başınıza geçirilen bir alet ile bilgisayar tarafından üretilmiş bir evrene gireceğimizi düşünmek çok harika bir şey. Ancak görüldüğü gibi çok küçük bir ekibimiz var ve oyunu çıkarmak için çok çalışıyoruz. Fakat çok güzel bir fikir.

 

No Man’s Sky’dan sonra ne geliyor?

Büyük ihtimal ile kimse şuan bunu duymak istemiyor fakat benim yapmak istediğim daha fazla No Man’s Sky. Oyunun çıkmasını istiyorum. Büyük ihtimal ile çıktığında bu oyunu oynayıp eğlenen bir grup insan olacak ve bu grubu da eğiteceğiz, onlar ile konuşabileceğiz. Ancak bir oyun konsepti hakkında toplulukla konuşmak çok zor bir durum çünkü oyun içerisinde çok şey bulunuyor ve bunlardan şuan için oyuncuları yoksun bırakıyoruz. Bu yüzden oyunun çıkmasını ve gerçekten oynanmasını, bu sayede de onlarla konuşmayı istiyorum. Çünkü bana göre oyunda yapılabilecek çok daha fazla şey var. Yarattığımız evren, içine tonlarca fikrin aktarılabileceği bir tuvale benziyor. Oyuncuların çıkıp keşfetmelerini istiyoruz fakat çok daha farklı şekillerde oynanabilecek bir oyun.

Comment(1)

  1. Oyun MMO ortamı olmayacaksa cidden evren israfı oluyor. Böyle geniş bir evren yapıp içini dolduramazlarsa mmo olmazsa ne anlamı var yalnız olduktan sonra dünya benim olsa ne olur

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir