Home Oyun Nvidia, Batman: Arkham Knight için konuştu
0

Nvidia, Batman: Arkham Knight için konuştu

0

PC kullanıcıları ve oyun yapımcısı Warner Bros’un Batman : Arkham Knight kabusu sürmeye devam ediyor. Bir türlü optimize edilemeyen yapım hakkında konuşan ve çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirten Nvidia yetkilisi Tom Peterson, bu konu hakkında konuştu. Kendisi, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını içtenlikle belirtirken, PC sürümündeki bu kötü optimizasyon sorununun ve kasıntıların bir an önce giderilmesi için şirketteki en iyi adamlarla çalıştığını söyledi. Peterson : “ Biz, bizimle alakası olmayan bir ton gereksiz sorunları düzeltmekle uğraşıyoruz. Bazı sorunlar bizim ekran kartımız ile alakalı, bazıları ise değil. Ancak biz, günün sonunda oyunun mükemmel bir şekilde oynanmasını amaçlayarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. “

Nvidia ekran kartlarının üretiminde, grafiksel açıdan yüksek bir seviyeye sahip olan ekran kartı parçalarının destek bölümünde yer alan ve seçkin bir mühendis olduğu bilinen Peterson, sözlerini şu şekilde devam ettirdi :  “ Biz, ekran kartının görsel alandaki teknik çalışmaları için 200 ile 300 arasında mühendise sahibiz. Onlar, işlerinin en iyisi. Oyun yapımcılarına en iyi grafiksel efektleri sağlamakla sorumludurlar ve yapımcıların aklında bulunan projelerin algoritmalarını kodlamaya ve grafiğe dökerek hayata geçirmekle uğraşırlar. “

Gerçeğin Arkham Knight’ın üzerinde çalıştıklarından başka bir şey olmadığı açıklayan Tom Peterson, bu sürecin ayrıca PC kullanıcıları için de bir jest olduğunu savundu. Warner Bros’a bir eleştiride bulunan Peterson : “  Ben, Arkham Knight yapımına Nvidia’nın nerede bir geliştiriciye markette kaliteli bir oyun sunabilmesi için yardımcı olabileceği bir proje olarak bakıyorum. Warner Bros oyunun piyasaya sürülmesinde birkaç hata yaptı. Bunlardan ilki, PC için optimizasyonun oyuna tam olarak uyarlanmadığı halde piyasaya sürülmesi, ikincisi ise oyunun performansı henüz oynanış için hazır olmaması. Bu hataların sonucunda biz kendi kaynaklarımızı oyunun iyi bir hale gelmesi için kullanıyoruz.

 

Son olarak ; Tom Peterson, bu sorunun Warner Bros. ve Nvidia’nın birlikte çalışmasıyla beraber aşılabilecek bir sorun olduğunu düşündüğünü söyledi. Steam’da şu an için satışları durdurulan yapım için yeni yamanın Ağustos ayında gelmesi bekleniyor.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir