Home Teknoloji Haberleri Nvidia, kullanıcılarına ödeme yapacak!
Nvidia, kullanıcılarına ödeme yapacak!

Nvidia, kullanıcılarına ödeme yapacak!

0

2014 yılının sonbahar aylarında karşımıza çıkan GTX 970 ekran kartı özellikleriyle oyuncuları büyülemeyi başarmıştı. Şuan bile GTX 970 sağlam bir performans sergiliyor ve hala çoğumuz bilgisayarlarımızda bu kartı kullanıyoruz.

NVIDIA-GeForce-GTX-970-Stylized

Kart çok yüksek performansa sahip olmasına rağmen bellek miktarı hakkında bir sorun vardı. Aslında bu problem yanlış tanıtım ve reklam uygulamalarından kaynaklanıyordu. Nvidia’nın mühendis ekibi ve iletişim departmanı arasındaki iletişim problemi yüzünden kart ilk olarak 4 GB GDDR5 video belleğe sahip olduğu iddia edilerek piyasaya çıkmıştı ancak sonradan yapılan incelemeler ile kartın 3.5 GB’lık bölümünün GDDR5 olduğu ve geri kalan kısmın ise daha düşük hızla çalışan bellek olduğu ortaya çıkarılmıştı.

Bu sorun büyük bir problem olacak gibi görünmese de 3.5 GB’ın üzerindeki bellek miktarını harcayan uygulamalarda ciddi problemler yaşanmaya başlanmıştı. Bu nedenle kullanıcıılar Nvidia’yı mahkemeye vermeye başladı. Mahkemelerin sonuçları daha yeni yeni belli oluyor ve Nvidia davacı olan herkese 30$ geri ödeme yapmaya başladı. Ayrıca Nvidia avukat masrafları için 1.3 milyon $ uçuk bir rakam ödeyecek. 

 

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir