Home Teknoloji Haberleri Ovacık’ın Dünyayla bağlantısı kesildi!

Ovacık’ın Dünyayla bağlantısı kesildi!

0

Tunceli’nin Ovacık ilçesine giden yeraltı fiberoptik iletişim kablolarının kesilmesi nedeniyle ilçedeki sabit ve mobil telefonlar ile internet hatları devre dışı kaldı. Şırnak’ta ise zırhlı araca el yapımı patlayıcı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Tunceli’deki Telekom yetkililerinin verdiği bilgiye göre, öğle saatlerinden itibaren ilçeye giden çelik kaplamalı fiberoptik kablonun Munzur Vadisi içinde Aşağı Toruloba Köyü civarında terör örgütü PKK’lılar tarafından kesildiği tespit edildi.

Olay, yapılan ölçüm sonrası belirlenirken, güvenlik ve bölgeye gidişin olmaması nedeniyle tamiratın yapılamadığı öğrenildi. İletişim hatlarının kesilmesi nedeniyle alarm durumuna geçen güvenlik birimleri, olası bir eyleme karşı uyarıldı.

Şırnak’ta zırhlı araca saldırı

Şırnak’ın İdil İlçesi’nde saat 21.00 sıralarında devriye görevi yapan polis ekiplerinin içinde bulunduğu zırhlı araca, PKK’lılar tarafından önce el yapımı patlayıcı atıldı, ardında da uzun namlulu silahlarla ateş edildi.

Saldırının ardından güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Bölgeye çok sayıda takviye birlikler sevk edilirken, PKK’lı grubun etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam ediyor.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir