Home Makaleler Paypal, eBay’den Sonra Uçtu!

Paypal, eBay’den Sonra Uçtu!

0

Popüler ödeme şirketi Paypal, eBay’den ayrıldıktan sonra büyük bir hızla yükselişe geçti!

201507211417187099

Paypal ve eBay ortaklığı geçtiğimiz Cuma günü sona ermişti. Hisselerin işlem görmeye başladığı ilk gün, Paypal’ın bu ayrılıştan son derece olumlu etkilendiği görüldü. Şirketin piyasa değeri öğlen saatlerinde 50 milyar doların üzerine çıktı. Bu rakamın, alışveriş devi eBay’in şirket değerinden %43 oranında daha fazla olması son derece dikkat çekici.

Paypal şu anda web üzerinden ödeme seçenekleri arasındaki hakimiyetini sürdürüyor. Şirket, mobil ödeme konusunda Braintree ile bir anlaşma yaparak, hizmet yelpazesini daha da genişletmişti. Uluslararası para transferi konusunda da yatırımlar yapan Paypal, bu bağlamda Xoom’u bünyesine katarak her anlamda donanımlı bir şirket olma yolunda önemli adımlar attı.

Stripe ve Bitcoin gibi alternatif ödeme yöntemlerindeki yükseliş, Paypal’ın büyük bir rekabet tehtidi ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Şirketin eBay’den ayrılması, geleceğe yönelik satın alma hamleleri için daha agresif bir tutum sergilemesini sağlayacak. Paypal bu sayede rekabet ortamıyla mücadele edebilmek adına daha rahat yatırımlar yapabilecek.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir