Home İlginç haberler PayPal Türkiye’deki İşlemlerine Son Verdi
PayPal Türkiye’deki İşlemlerine Son Verdi

PayPal Türkiye’deki İşlemlerine Son Verdi

0

paypal_logo

İnternet üzerinden alışveriş yapmamızı sağlayan ödeme sistemi PayPal, Türkiye’den çekildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, Türkiye’deki faaliyetlerini neden durdurduklarının sebebi olarak PayPal, BDDK’ya yaptıkları lisans başvurusunun reddedilmesini gerekçe olarak gösterdi.

Hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönünde çalışma yürütüleceği bilgisinin de yer aldığı açıklamada, önümüzdeki birkaç gün boyunca, Türkiye’deki PayPal müşterilerine durum hakkında açıklama yapılacağı belirtildi.

Umarız en kısa sürede PayPal tekrardan aktif olur ülkemizde.

PayPal’dan yapılan açıklama:

“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.
Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir