Home Uncategorized PewDiePie, Shadow of Mordor için rüşvet almış!
PewDiePie, Shadow of Mordor için rüşvet almış!

PewDiePie, Shadow of Mordor için rüşvet almış!

0

YouTube’un en tanınmış kanal sahiplerinden birisi olan PewDiePie, Warner Bros’un Shadow of Mordor oyununun tanıtımı için para alması ortalığı kasıp kavurmaya başladı. Eylül 2014 tarihinde çıkan oyunu oynayıp oyun için olumlu sözler söylemesi için Warner Bros’tan sağlam bir miktarda rüşvet aldığını kabul eden PewDiePie’ın bu hareketi yılın bombası olacak gibi gözüküyor.

PewDiePie-Warner-Bros-Scandal

Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu’nun ortaya çıkardığı bu olayda, Warner Bros yayınlayacak oynanış videolarında oyundaki hataları ve belirli alanları çıkartması için PewDiePie’a rüşvet vermiş. Bu olay sonrasında Warner Bros tarafından kiralanan sosyal medya trolleri sayesinde ise PewDiePie‘ın bu videosu milyonlarca izlenme elde ettirildi.

Olay ortaya çıktıktan sonra Federal Ticaret Komisyonu bu tarz durumlar için ceza yöntemi geliştirilmesine karar verdi. Federal Ticaret Komisyonu ayrıca şu şekilde bir açıklama yaptı: “Tüketicilerin tanıtımı yapılan ürün hakkında, bunun ücretli mi yoksa kişinin kendi fikri im olduğunu bilmeye hakkı var. Warner Bros gibi firmaların reklam kampanyalarını kendilerinin yapması gerekir”

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir