Home Teknoloji Haberleri Phil Spencer, Xbox’ın geleceği hakkında konuştu

Phil Spencer, Xbox’ın geleceği hakkında konuştu

0

Xbox’un patronu Phil Spencer, Microsoft’un şimdiden bir sonraki nesil konsolunu beklediğini onayladı. İki dakika soluklan Phil, bu ne acele?

Günümüz teknolojisinde artık neredeyse istediğiniz her zaman ve istediğiniz her yerde oyun oynayabilir hale geldik. El konsollarından tutun telefonlarımıza kadar her yerde oyunlarımız var artık. Böyle bir çağda evimizdeki oyun konsollarının artık ne derece önemli olduğu belki de artık tartışılacak bir konu haline gelmiş olabilir ki Xbox’un sempatik patronu Phil Spencer bu konuda Verge’e bir röportaj vermiş.

“Bizden bir başka konsol daha göreceğinizin garantisini veriyorum. En iyi müşterilerimiz, Xbox müşterilerimiz ve bu insanları hem Xbox One ile hem de gelecekte çıkaracağımız diğer ürünlerle içli dışlı tutmak istiyorum. Bu konuya yüzde yüz odaklanmış durumdayım.” diye konuşan Spencer, bir sonraki Xbox için takımın nelerle uğraştığı hakkında ipucu vermese de: “Xbox müşterisinin hissettiği şeyleri köreltmek” istemediğini ve “daha çok müşteri için yapabileceklerimizin sınırını genişletmek istediklerini” söyledi.

“O konsol tecrübesini seviyorum,” diye ekledi Spencer. “Bu kesinlikle Xbox’un ana fikri ve Xbox One şu anda şirketimizdeki en önemli oyun cihazımız. Bu konuda hiç şüphe yok. Ayrıca Microsoft’a başka birçok yoldan ulaşan milyonlarca kullanıcı olduğunun da farkındayız. Windows, telefonlar, Skype ve daha birçok cihaz.”

Bu röportajdan yola çıkarak Phil Spencer’ın ve Microsoft’un, Xbox’un geleceği hakkında farklı ve yenilikçi fikirleri olduğunu düşünüyoruz. Sizce Xbox’un gelecekteki hamleleri neler olur dersiniz? Buyrun tartışmaya.

230

-merlin’in kazanı

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir