Home Uncategorized PlayStation 4 daha iyi bir performans ile tekrar karşımıza çıkabilir!

PlayStation 4 daha iyi bir performans ile tekrar karşımıza çıkabilir!

0

Oyun konsolları ne yazık ki PC platformu gibi sürekli olarak geliştirilemiyor. PC platformunda, bilgisayarımızın parçalarını istediğimiz zaman, istediğimiz gibi değiştirebilirken/geliştirebilirken oyun konsollarında bu mümkün değil. Oyun konsollarında daha iyi bir performans yakalayabilmek için senelerce bekleyip, o oyun konsolunun bir üst modelini almamız gerekiyor. Tabii ki oyun konsollarında da az çok geliştirmeler yapılıyor güncellemeler ile fakat bu geliştirmeler oyunlara pek etki etmiyor. Peki, sizlere tüm bunları neden anlattık? Gelin bunu da açıklayalım.

Playstation-4-OXO-Tower

Sony Computer Entertainment’ın kıdemli başkan yardımcısı olan Masayasu Ito, 4Gamer’a verdiği bir röportajda kendisine PlayStation 4’ün performansı hakkında sorulan soruya cevapsız kalmadı. Masayasu Ito’ya tam olarak, “Gelecekte daha iyi bir performansa sahip yeni bir PlayStation 4 görebilecek miyiz?” sorusu soruldu. Masayasu Ito ise bu soruya, “Bu konuda kesin olarak söyleyebileceğim hiçbir şey yok.” şeklinde cevap verdi. Masayasu Ito tabii ki bu kadar kısa bir cevap ile yetinmedi ve, “PlayStation 3’ün mimari yapısı yüzünden ne yazık ki o konsolu performans açısından geliştirmek imkansızdı. Fakat PlayStation 4’te X86 adını verdiğimiz mimari bir yapı bulunuyor. X86 mimari yapısında konsolun performansını yükseltmek mümkün.” cümleleri ile devam etti.

Masayasu Ito’nun bu sözlerine bakarak tam olarak yeni bir PlayStation 4 geliştiriliyor demek pek mümkün değil. Fakat kesinlikle geliştirilmiyor demek de mümkün değil. Eğer Sony böyle bir hareket yapıp, yakında karşımıza PlayStation 4 buçuk ile çıkarsa eminim tüm PlayStation 4 sahiplerini kızdıracaktır.

Kaynak: Leadergamer.com.tr

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir