Home Uncategorized PlayStation Oyunları Artık Android’de Oynanabilecek!

PlayStation Oyunları Artık Android’de Oynanabilecek!

0

Android üzerinden bilindiği üzere birçok konsol oyunu oynanabiliyor. Bazı firmalar konsol oyunlarını ve bilgisayar oyunlarını mobil platforma geçirmeye başladılar bile. Cebimizdeki telefonlar çok yetenekli ve üst düzey telefonlar orta seviye bilgisayar sistemlerine yetişebilmiş durumda.

PSP, Gameboy, Atari gibi konsolların oyunlarını Android platformunda görmüştük. Firmalar doğal olarak bu yönde bir yatırım yapmıyorlar ama aktif geliştirici grupları konsol oyunlarını telefon ve tabletlerde oynatacak sistemler geliştirmeye çalışıyorlar.

android

 

 

PlayStation dönemini kaçırıp onlarca güzel oyunu oynamadıysanız artık üzülmenize gerek kalmadı. Play PS2 emulatörü sayesinde PlayStation 2 oyunları Android ‘e gelecek ve oynayabileceksiniz. Proje yolun çok başında ve emulatörün oyunları Dragon Quest 8, Gradius 5, Final Fantasy 10, Kingdom Hearts ve Capcam vs SNK2 ‘den oluşmakta.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir