Home Teknoloji Haberleri Polonya’nın futuristik tasarımıyla dikkat çeken tankı!

Polonya’nın futuristik tasarımıyla dikkat çeken tankı!

0

Pl 01 Polonya’lı OBRUM firmasının mühendislerce yapılan bi ana muharebe tankıdır. Seri üretime 2018 yılında geçilmesi planlanılıyor.RPG-7 tanksavar silahına karşı dayanıklı zırh, dış kaplaması ile ısısını ayarlayarak kızılötesi radarlarda görünmez oluyor ki bu da F-22 veya F-35 lerin kör olması demek.

120mm top 350 derece dönebiliyor her türlü arazi şartlarına uyumlu ve aynı zamanda amfibik bir tank.30.000 kilogram ağırlığı ile serimizdeki tanklar arasında gayet hafif kalmaktadır.Topu için 105mm veya 120mm arasında net bir karar verilecektir.Taretin içindeki otomatik yükleme sistemi sayesinde tank oldukça hızlı bir şekilde çalışabilecektir.Gene aynı taretin üzerinde birçok füze ve roket savması için sistem mevcut olacaktır.7.62 mm makineli silah dakikada 750 mermi ateşleyebilir veya 12.7 mm silahı ise dakikada 400 mermi ateşleyebilmektedir.

Sahip olacak tank hızlı bir şekilde ateşleme sistemine sahip olacaktır.Tank 3 kişilik mürettebatla yönlendiriliyor.Ve dışarıda insansız olarak yönlendirilebilen 50 kalibrelik bir silahı mevcut olacaktır.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir