Home Uncategorized Resident Evil: The Final Chapter’ın setinde bir kişi hayatını kaybetti

Resident Evil: The Final Chapter’ın setinde bir kişi hayatını kaybetti

0

Capcom’un ünlü hayatta kalma-korku oyunu serisi Resident Evil’in sinema dünyasında da yeri oldukça büyüktür. Pek beğenilmese kendine has bir hayran kitlesine sahip olan filmlerin bir yenisi olan The Final Chapter’ın çekimlerinde yapım ekibinden bir kişinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Alınan haberlere göre 34 yaşındaki bir Cap Town sakini olan Ricardo Cornelius, setteki bir dekor arabası tarafından ezilerek feci şekilde can vermiş. Cornelius’un eşi Shafiefa’nın dediğine göre eşinin işvereni kendisinden kimlik belgelerini alabilmek için yaralanma derecesinin büyüklüğünü saklamış. Önemli bir şey olmadığını, sadece hastane için kimlik bilgilerinin lazım olduğunu söylemiş. Şirket kadına finansal destek sağlamış olsa da hala eşinin ölümünün ardındaki detaylara bir açıklık getiremediler.

Cornelius’un eşi “Kimse bana ne olduğunu söyleyemiyor, bir açıklamaya ihtiyaç duyuyorum. Whatsapp üzerinden konuştuğum iş arkadaşları beni engelledi.” diye konuştu.

Bu kaza Resident Evil: The Final Chapter’ın setindeki ilk kaza değil maalesef. Sette yaklaşık 1 hafta önce dublör Olivia Jackson bir kaza geçirdi ve bu kaza yüzünden kolunun kesilmesi gerekiyor. Bu kazaların filmin akıbetinde bir değişiklik yapıp yapmayacağını bilmiyoruz fakat filmin yapımcı stüdyosunun bu tür kazalara karşı büyük önlemler alması gerektiğinde hemfikiriz.

-Merlin’in Kazanı

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir