Home Teknoloji Haberleri ‘RoBoHon’ Sadece Bir Robot Değil Aynı Zamanda Bir Akıllı Telefon!

‘RoBoHon’ Sadece Bir Robot Değil Aynı Zamanda Bir Akıllı Telefon!

0

Uzaya ilk konuşan robotun gönderilmesini sağlayan ünlü mühendis Tomotaka Takahashi’nin geliştirdiği RoBoHon isimli minik robot görenleri şaşkına çeviriyor. Aynı zamanda bir akıllı telefon da olan RoBoHon, pek çok işlevi sağlamakta. Peki RoBoHon nedir ve teknik özellikleri nasıldır?Uzaya ilk konuşan robotun gönderilmesini sağlayan ünlü mühendis Tomotaka Takahashi‘nin geliştirdiği RoBoHon isimli minik robot görenleri şaşkına çeviriyor. Aynı zamanda bir akıllı telefon da olan RoBoHon, pek çok işlevi sağlamakta. Peki RoBoHon nedir ve teknik özellikleri nasıldır?

Gerek tasarımıyla gerek kullanım biçimiyle teknoloji tarihinde bir hayli ilginç ve bir o kadar da kullanılabilirliği tartışılır ürün mevcut. Şimdi bunlar arasına bir yenisi daha katıldı: RoBoHon.

Uzaya ilk konuşan robotun gönderilmesini sağlayan ünlü mühendis Tomotaka Takahashi tarafından geliştirilen RoBoHon, minik bir robot. Ancak bir farkla: RoBoHon aynı zamanda bir cep telefonu! Sharp işbirliğinde geliştirilen RoBoHon, sırtında minik bir ekran bulunduran ve akıllı telefonlardaki pek çok işlevi onunla konuşarak gerçekleştirmenizi sağlayan bir robot.

E-posta gönderip alabilen, buna SMS’i ilave eden, öte yandan alarm, kamera gibi özellikleri de getiren RoBoHon, ayrıca başının üzerindeki projektör ile video ve fotoğrafları yansıtabiliyor.

Wi-Fi, 3G ve LTE bağlantılarına sahip olan bu minik robot, ne kadar ilgi görür bilinmez. Ancak ilginç olduğu aşikar.

-beserhaber

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir