Home Uncategorized Rotalarını ‘Google’a sordular

Rotalarını ‘Google’a sordular

0

Ülkelerinden çeşitli sorunlar nedeniyle ayrılarak “yeni hayat” umuduyla yollara düşen binlerce sığınmacı, rotalarını arama motoru Google’a sorarak belirledi.

Google’ın servislerinden Google Trend, “Yılın arama trendleri” adı altında yıl boyunca en çok aranan konular ve konu hakkındaki soru içeriklerine dair bir liste yayımladı.

Buna göre, “umut yolcuları”nı oluşturanlar arasında başı çeken Suriyeli ve Iraklılar, ülkelerindeki çeşitli lokasyonlardan girdikleri Google’dan, yasa dışı yoldan geçiş yapılacak bölgelere ilişkin araştırmalar yaptı.

“Bir insanlık felaketi: Göçmen sorunu” başlığıyla tasnif edilen “Yılın arama trendleri” sayfasında, Suriye ve Irak’ta yaşayanlar tarafından, “Türkiye-Yunanistan arası kaç kilometre?”, “Ege Denizi nerede?”, “Sığınma hakkı için Yunanistan’a mesafe ne olmalı?”, “İzmir’de hava durumu nasıl?” ve “Bugün Ege Denizi’nde dalga boyu kaç metre?” gibi sorulara yanıt arandı.

Muhabir: Salih Baran / Anadolu Ajansı

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir