Home E-Spor All-Star’ın Şampiyonları Artık Belli!
0

All-Star’ın Şampiyonları Artık Belli!

0

Öncelikle hepinizden gelişmenin aktarımındaki gecikme yüzünden özür diliyor ve affınıza sığınmak istiyorum. Bazen elde olmayan olaylar baş gösterebiliyor. Bunu anlayışla karşılayacağınızı umarak artık habere geçmenin vakti geldi. (Yani umarım aramızda bir sorun yoktur, çünkünüm ben buraları ve siz değerli okurlarımı pekala seviyorum – özellikle bu parantez içlerinde çaktırmayın ^^ )

-Ehhım-

4 günlük All-Star turnuvasıyla beraber, liglerin bu ara verdiği dönemde de gayet eğlenceli, heyecanlı ve bir o kadar merak uyandıran, birbirinden farklı çeşitteki oyun modlarıyla League of Legends’a gayet güzel doyduk. (Dişimizin kavuğuna bile yeter mi? Tabii ki, hayır) Çeşit çeşit demişken, bu sene diğer senelere nazaran daha farklı 5v5 modları görebilmek yaşanan güzellikleri bir üst mertebeye taşıdı demek hiç de yanlış olmaz. Ama buraya 4 günün kısa özetinden ziyade, dördüncü yani final gününe değinecek olursak;

1v1 turnuvasında yarı final ve finallerin oynandığı günde turnuvanın şampiyonu TSM’den Bjergsen oldu. Ama onun şampiyonluğu kutlamanın yanı sıra bu turnuvada daha çok dikkat çeken olay yarı finalin ikinci maçı olan, Froggen ve Doublelift arasında oynana mücadele yaşandı. Derdimizi buraya yazsak pek nalaşılamz iyisi mi siz videoya göz atın, pişman olmayacağınızdan eminim.

Bu maçta her ne yaşansa da, sonunda gülen taraf Doublelift oldu ve finalde Bjergsen’in karşısına çıktı. Bjergsen’in yarı final mücadelesi ise PraY ileydi ama diğer maçtaki bu ilginç olayların küçük bir kısmı bile yaşanmadığından pek ilgi çekici bir maç olamadı ne yazık ki. (Tabii ki diğerine göre, yoksa Bjersen vs. PraY diyoruz, lütfen…)

LCK, LMS ve NA LCS’in Ateş Takımı adına mücadele ederken, EU LCS, IWC ve LPL Buz Takımı’nı temsil etmek için Vadi’ye çıktı. Günün 2 maçında, Ateş Takımı ve Buz Takımı’nın birbirlerine karşı verdiği amansız mücadelede 2 maçta da Buz Takımı olurken bu 2 galibiyet onlara genel puan tablosunda rakibinin üstüne çıkmalarına yardımcı olamadı.

Özelliklerin bu maçlardan biri olan “İki Elin Nesi Var” modunda karşı karşıya gelen Ateş ve Buz takımları görmeye hiç alışık olmadığımız bu modda hünerlerini gösterdiler. Olay bir masada iki oyuncunun oturup, bir karakteri iki kişinin yönetmesi sonucu oraya çıkan muazzam(!) oyunlar, olaylaar olay… Biraz zamanınızı ayırıp izlemenizi tavsiye ederim.

“Toplam 8 farklı oyun modunda mücadele eden bölgeler ve oyuncular oynadıkları her moddan puan kazanarak takımlarını şampiyon yapmaya çalıştı. Son güne eşitlikle giren Ateş Takımı ve Buz Takımı’nın mücadelesi, 4. Gün’ün son maçı olan Bölgesel Final’e kalınca işler iyice kızıştı. Grup aşamasını namağlup geçen ve Kore LCK’yı çok rahat geçen Avrupa LCS, Faker’ın bölgesine karşı favori olarak seriye çıktı.

Kazananın takımına 300 puan getireceği final mücadelesinde muhteşem bir takım uyumu sergileyen ve rakibine nefes aldırmayan Kore LCK All-Star karması Avrupa LCS’i 2-0 ile geçerek Ateş Takımı’na şampiyonluğu getirdi.”

Günün maçlarında alınan sonuçlar;

4.GUN

Gelinen son nokta ve takımların oyun modlarına göre puanlamaları ise şöyle;

SIRALAMA

Bölgelerin son maçı olan LCK ve EU LCS’i karşı karşıya getiren mücadelede(her en kadar EU tarafını tuttuysam da nafile) kazanan taraf güzel, baskılı, stratejik oyunuyla LCK takımı oldu. Önceki haberde de kadrolarını belirttiğim iki takımda da çok güçlü isimlerin, bu alanda lider olan oyuncuların olmasına karşın, Kore temsilcisinin her oyuncusunun kendine has oyun tarzı ve oyun methodları -özellikle son iki Dünya Şampiyonasın’da da görüldüğü gibi- rakiplerinden birkaç tık üstte olduklarını gösterdiler.

Bu arada; 4 gün süren ve 2015 Sezonu’nun son organizasyonu olan All-Star Etkinliği boyunca oynanan tüm karşılaşmaların tekrarlarını LoLeSpor YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Ve 2015 All-Star’ına dair olan bu son yazımın son cümlesinde söylemek istediğim, her şeyini sonuna kadar izleyemesem de izlediğim her dakikasında beni eğlencesine ve heyecanının ortasına çeken bu güzel turnuva için RITO’ya kocca bir alkış ve teşekkür. Gerçekten değişikleri ve organizasyonun ilerleyişi hayli iyiydi. Sonuçta her ne kadar mücadele esporun da her saniyesinde olan ve olması da normal olan bir şey ama bu denli ciddi mecralarda karşı karşıya gelmiş oyuncuların bu olayı eğlenceyi ana esas alarak birbiriyle kapışmaları paha biçilemez. Sonuçta her gün Froggen’ı uçarken izleyemiyoruz değil mi? 🙂

Esen kalın efenim.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir