Home Teknoloji Haberleri Samsung Galaxy Note 7 uçaklarda yasaklanıyor!
Samsung Galaxy Note 7 uçaklarda yasaklanıyor!

Samsung Galaxy Note 7 uçaklarda yasaklanıyor!

0

Geçtiğimiz  aylarda piyasaya çıkan ve patlama ve yanma problemleri ile gündeme bomba gibi düşen Samsung Galaxy Note 7’nin patlama ve yanma problemleri tüm kullanıcılarını tedirgin etmeye başladı. Bugüne kadar olan kayıtlara göre toplam 35’ten fazla Note 7 patlayarak alev aldı.

Bu patlamalara kayıtsız kalmayan Avusturalya’lı havacılık şirketlerinden Qantas, Virgin Australia ve Jetstar firmaları Galaxy Note 7’yi yoğun uçuş denetimi altına aldı. Şirketlerin aldığı kararlara göre Note 7 telefonu ile bu şirketlerin uçaklarına binmek isteyen kişi telefonunu uçakta şarj edemeyecek ve uçak içerisinde telefonu kullanamayacak. Yani bu ne demek derseniz Note 7 kullanıcıları bu uçaklarda telefonunu tamamen kapatacak ve devre dışı konuma getirecek. Ayrıca Note 7’lerin uçakta kullanılması ile ilgili ABD’nin Federal Havacılık Dairesi araştırmalarına başladı.

3

 

Reuters’in yaptığı açıklamaya göre bu havacılık şirketleri devlet kuruluşlarından bildiri almadan bu tedbirleri almışlar yani kendi insiyatiflerine göre böyle bir karar aldılar. Ama gelen haberlere göre bu uçak firmalarını kullanan kişiler yanlarında Note 7’lerini getirmekten vazgeçmiyor. Her ne kadar telefonlarını götürseler bile tedbir gerekçesiyle telefonu kullanmalarına izin verilmiyor.

Bu kısıtlamalar yüzünden uçuş ekipleri sürekli yolcuları denetliyor bu denetimler yüzünden Note 7’leri tek bakıştan tanımaları gerekiyor. Note 7 kullanıcılarının şuan ki en büyük korkusu ise telefonun tüm hava yolu şirketlerinde yasaklanması yönünde. Biz böyle bir yasaklamanın yapılacağını düşünmüyoruz.

4

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir