Home Teknoloji Haberleri Samsung Galaxy Note 7 yüzünden bir cip kül oldu!
Samsung Galaxy Note 7 yüzünden bir cip kül oldu!

Samsung Galaxy Note 7 yüzünden bir cip kül oldu!

0

Tanıtıldığı günden beri patlama ve yanma haberleriyle karşımıza çıkan ve Samsung’un büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7 yüzünden şirketin yüzü bir türlü gülmüyor. İlk günde muhteşem tepkiler alan Galaxy Note 7 sonraki günlerde patlama haberleriyle gündeme gelmeye başlamıştı.

Batarya devresinde bulunan sorunlar nedeniyle sürekli patlayan Galaxy Note 7, kullanıcılarını sonunda çıldırtmayı başardı ve bu yüzden geçtiğimiz günlerde Samsung, Galaxy Note 7 cihazlarını toplama kararı aldı (Samsung, Galaxy Note 7’yi geri topluyorve alınan bu karar sonucunda toplanan cihazlar tekrardan incelenecek sonrasında tamir edilerek kullanıcılara teslim edilecek. Her ne kadar bu cihazlar toplanıyor olsada telefonları hala iade etmemiş kullanıcıların hala büyük risk içerisinde olduklarını söyleyebiliriz.

note-7-fire-3

Galaxy Note 7 patladı ve bir cip yandı!

ABD’nin Florida eyaletinde gerçekleşen bu olayda Galaxy Note 7 patladı ve patlama sonucunda araç kullanılamaz hale geldi. Telefonunun şarjı biten kullanıcı şarj olması amacıyla telefonu araca taktı bir süre sonra geri döndüğünde ise arabasını ateşler içerisinde buldu. Çaresizce itfaiyeyi arayan Nathan, Galaxy Note 7 yüzünden on binlerce dolarlık arabasını kaybetti.

Samsung cephesinden bu olay hakkında herhangi bir yorum gelmedi ayrıca aracı yanan Nathan’ın bu olay sonucunda Samsung’a dava açıp açmayacağı henüz belli değil. Biz şunu söyleyebiliriz ki Samsung Galaxy Note 7’ler bu şekilde zarar vermeye devam ettikçe Samsung açılan tazminat davaları sonucunda zor duruma gireceğe benziyor. Ayrıca Samsung Galaxy Note 7 cihazları uçaklar yasaklanmaya başladı, diğer haberimize ulaşmak için: Samsung Galaxy Note 7 uçaklarda yasaklanıyor!

160908_vod_orig_jeep_samsung_16x9_992

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir