Home Teknoloji Haberleri Samsung ve Apple arasındaki dava sonuçlandı!

Samsung ve Apple arasındaki dava sonuçlandı!

0

Yıllardan beri Apple ile Samsung arasında geçen patent davasını sonuçlandırmak adına Samsung,Apple’a 548 milyon dolar ödemeyi kabul etti.Herkesin çokça tartıştığı ” Apple mı Samsung mu?” muhabbeti Apple’ın dava açması ile kızışmıştı.2011 yılında başlayan davada mahkeme Apple’ın patentleri konusunda ihlal yaptığı kararını verdi,Apple 2.5 Milyar dolar ödeme talep etsede mahkeme 1 Milyar dolar ödeneceği kararını almıştı.

Samsung farklı mahkemelere ve üst mahkemelere giderek bu duruma itiraz ederek 930 Milyon Dolar’a indirmişti.En sonunda ise bir indirim uygulanarak 538 Milyon Dolar olarak belirlendi.

Böyle bir durum olunca ” Samsung kaybetti ” gibi bir algı oluşabilir çünkü Samsung’un ödeme yapma sebebi patent ihlali.Hatta bu yüzden Samsung çalıntı özellikler kullanıyorda denilebilir.Devam eden bu dava sürecinde Samsung kendini haklı çıkartabilirse Apple’dan bu parayı söke söke almayı başarabilir.Sadece bununla kalmaz marka itibarını zedeleme gibi şeylerden de Apple, Samsung’a kat kat ödeyebilir bu parayı.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir