Home Uncategorized Sanal evren Popmundo!
Sanal evren Popmundo!

Sanal evren Popmundo!

0

Merhaba bu güzel sitenin güzel takipçileri. Bugün alışık olmadığınız bir tanıtım ile sizi karşı karşıya bırakacağım. Evet evet! Bunu yapacağım. Bugün sizlere internet aleminin 12 yıllık efsanesini, role-play’ın babası bir oyunu tanıtacağım. Bu oyun POPMUNDO oluyor! Popmundo yaklaşık 12 yıldır web kütüphanesinde yerini alan online oynanan web bazlı yani bu oyunu bilgisayarınıza indirip kurmanıza gerek kalmadan oynanabilen bir rol yapma oyunudur. Biz buna role-playing diyoruz. Emin olun bu oyun diğer online oyunlardan çok çok farklı bir oyun!

 

Popmundo’da her üye bir karakter seçer. Bu karakterinin cinsiyetini, yaşını ve vatandaş olacağı seçer. Hemen sonra ise bir ömür kullanacağı bir isim seçer. Bu isimler sallamasyon isimler. Tabii o kadar çok oyunucusu var ki, arada bu sallamasyonlardan oyunda bulunan diğer oyuncuların kullandığı isimlerde çıkıyor, siz düşünün! Sonrasında karakteriniz bu özgür mavi dünyaya atılmış olur.

 

 

Popmundo’nun ismindende anlayabileceğiniz üzere birincil teması müziktir. Yani her karakter bir müzik grubu açabilir yada hazırda olan bir müzik grubuna katılabilir. İsterseniz solo çıkın yani tek başınıza isterseniz 4 veya 5 kişiyle farketmez. Neler mi yapabilirsiniz? Dünya turnesine çıkabilir, hayranlarınız ile vakit geçirebilir ve onlara imzalar verebilirsiniz, dillerden düşmeyen şarkılar yazabilir, groupiler ile se*s yapabilirsiniz! Aman hastalık falan bulaştırmayında kendinize hehehehe.

 

Bu destansı oyun sadece müzik ile sınırlı mı sanıyorsunuz? İşte o zaman yanılıyorsunuz. Popmundo’da müzik harici bir çok şey yapabilirsiniz. Mesela şehirdeki insanlarla ilgilenip arkadaş olabilir, randevulara çıkabilirsiniz. Belli bir süre geçtikten sonra eğer kendinizi gerçekten hazır hissediyorsanız biri ile evlenebilirsiniz! Evet bu evrende buda mümkün! Daha sonra ise aşkınızın ilk meyvesini, yani çocuğunuzu kucağınıza alabilirsiniz. Hemde istediğiniz kadar. Bu çocuklar sizin kontrolünüzde olur. Kendi karakteriniz hesabınız gibi oynarsınız. Bu şekilde multi hesap açmanın önüne geçmişler. Ve çokta güzel düşünmüşler.

 

 

Bu mavi dünyada bir çok şeyi yapabilirsiniz. Mesela bir doktor olabilir, çevredeki hastaları iyileştirebilirsiniz. Yada eli tüfek tutan zalim bir zombi avcısı. Popmundo’da her yıl belirli günlerde, ıssız patikalardan geçerek zombilere ulaşabilir ve onları tüfeğinizle çıktıkları yere geri gönderebilirsiniz.

 

 

Buda mı sarmadı? Popmundo’da herşeye çare var neredeyse… Eğer bunların hiçbiri size göre değilse, ben sevmem müzik falan insanlarla iyi anlaşamam derseniz. Buyrun suç kariyerine. FBI tarafından aranan, hükümetin sizden nefret ettiği, çalınmadık eşya bıramayan azılı bir hırsız olabilirsiniz. Tabii işin ucunda hapishanenin olduğunu ve devriye gezen polisler olduğunu unutmamak lazım hehehe!

 

 

Eğer bunların hiçbiri bana uygun değil diyorsanız, ben büyük adam olucam diyorsanız burayı dikkatli okuyun. Popmundo’da şirket açıp mekanlar zinciri oluşturmak mümkün! Bir şirket açın ve başına geçin, tüm mekanların kontrolü sizde olsun. Mekan çalışanları, ürün yönetimi vs. Size bir tavsiye vereyim, eğer iyi bir şirketin başına geçtiğinizde CEO’larınıza fazla güvenmeyin!

Ben bu oyunu sevdim, bende oynamak istiyorum diyorsan tam BURAYA bas!

www.popmundo.com

Dean Dandy (1483491)

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir