Home Oyun Sizce Hearthstone ayda ne kadar kazanıyor?
0

Sizce Hearthstone ayda ne kadar kazanıyor?

0

SuperData isimli bir şirket, Blizzard’ın dijital kart oyununa dair bir rapor yayınladı. Raporda oyunun aylık gelirleri ve ikinci çeyrekte arttırdığı kar oranına dair bilgiler verdi. Buna göre Activision Blizzard, Hearthstone’dan aylık 20 milyon dolar kazanıyor.

Hearthstone‘u “kullanıcıların dijital kart oyunundan beklediği her şeyi” veren bir oyun olarak tanımlayan şirket, oyunun telefonlar ve tabletler için yayınlanmasından sonra gelirlerini %31 attırdığını söyledi.

Artan gelirlerle birlikte Blizzard’ın aylık olarak 20 milyon dolar kazanmaya başladığı da raporda belirtildi. Aylık gelirlerin artışındaki bir diğer etken ise çıkartılan genişleme ve hikaye paketleri olarak gösterilmiş durumda.

SuperData ayrıca Ağustos ayında çıkacak olan yeni genişleme paketi The Grand Tournament ile gelirlerin daha da artacağını söylüyor. Hearthstone ile birlikte Activision Blizzard’ın ikinci çeyrek boyunca elde ettiği kazanç ise 1.2 milyar dolar seviyesine gelmiş durumda.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir