Home Teknoloji Haberleri Sizce korsanların şirketlere zararı kaç milyar dolara ulaştı?

Sizce korsanların şirketlere zararı kaç milyar dolara ulaştı?

0

Oyun endüstrisinin artık ne kadar büyük bir iş ağı haline geldiği reddedilemez bir gerçek haline geldi. Hatta o kadar büyüdüki, eğlene sektörleri içerisinde yeri tartışılmaz olan sinema sektörüne bile artık kafa tutabiliyor.

Tabiki her sektör gibi, video oyunlarınında yasa dışı kazanç elde edenlerden ağır yaralar aldığı kabul edilebilir bir gerçek. Her yıl milyarlarca dolar kaybeden irili ufaklı yüzlerce oyun geliştiricisi, 2014 yılında da ağır bir kayıp yaşamış. Arxan Technologies isimli bir araştırma şirketi, 2014 yılında video oyunlarının korsan yollardan elde edilmesi yüzünde, şirketlerin toplamda 74 milyar dolarlık kayıp yaşadığını açıkladı.

2015 yılında bu zararın daha da artacağını tahmin eden yetkililer, korsan kullanımın önünü kesmenin tek yolunun, çoklu oyuncu içeriklerine yoğunluk vermek olduğunu belirttiler.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir