Home Teknoloji Haberleri Snapchat kendisine arama motoru satın aldı!
Snapchat kendisine arama motoru satın aldı!

Snapchat kendisine arama motoru satın aldı!

0

Günümüzde popülerliği iyice yükselen sosyal ağlardan bir tanesi olan Snapchat’in yapacağı yeni yatırım gündeme geldi. İmza aşamasına kadar sessiz sakin ilerleyen bu anlaşmaya göre Snapchat 110 milyon dolar ödeyerek Vurb isminde ki arama motorunu satın alacak.

social-lg

2011 yılında kullanıcıların karşısına çıkan Snapchat, özellikle son birkaç yıldır oldukça popüler olmayı başardı ve diğer sosyal paylaşım platformlarını arkasında bırakmayı başardı. Henüz Snapchat ve Vurb tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak düşüncelerimiz Snapchat’in 110 milyon dolar ödeyerek Vurb isimli uygulamayı satın alacağı yönünde. Yurtdışı kaynaklarımıza göre anlaşma imza aşamasına gelmiş bile, çok yakın zaman sonra resmileşecek.

Peki Vurb nedir?

2013 yılında kurulan Vurb, telefon veya tabletiniz üzerinden yapacağınız aramaları daha işlevsel hale getirmek amacıyla kuruldu, mesela bir uygulamadan otel araması yapıp başka uygulamadanda rezervasyon yaptırıyorsanız Vurb bunun önüne geçmeyi başarıyor ve ikisini bir ara getiriyor.

vurb_social_banner

Tek bir uygulamadan iki uygulamanın işini görmenizi sağlayan Vurb, sadece otel aramalarında değil her aramada bu işlevselliğini uygulma becerisine sahip.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir